Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Budu sčítat padlé, mrzí nymburského trenéra před zápasem v Trutnově

Dan Kurucz | foto: Radek Kalhous, MAFRA

18 2015
Basketbalové nedělní odpoledne v Trutnově nabídne souboj o čtvrté místo v ŽBL. Nečekané výsledky minulého kola svedly domácí Východočešky a hostující Nymburk do rolí tabulkových sousedů. Zatímco Trutnov porazil venku IMOS Brno 70:58, naše holky nestačily doma na další brněnský tým Valosun a prohrály 65:81.

Nutno poznamenat, že na oba výsledky je třeba se koukat trochu jinou optikou. V letošní sezoně už neplatí, že v Brně kralují Žabiny, přesto však vítězství Kary nad IMOSem dodává Východočeškám hodně velkou porci sebevědomí.

Nymburk mrzí nejenom porážka, ale i zdravotní stav hráček. „Mrzí mě, že už delší dobu nemáme k dispozici úplně zdravé hráčky. Sice v zápasech nastupují, ale hrají s určitým sebezapřením a výkony jsou poslední dobou tím poznamenané. Například Jacinta Monroe v zápase s Valosunem odehrála jen 11 minut a skryté zdravotní problémy různé závažnosti mají čtyři další hráčky,“ lomí rukama trenér Dan Kurucz nad situací, kterou bohužel nemůže nijak výrazně ovlivnit.

„Kdyby klíčové hráčky nemohly nastoupit, byli bychom jako Oklahoma City Thunder bez Kevina Duranta,“ přidal Kurucz příměr ze své oblíbené NBA.

Kromě vlastního zápasu se pochopitelně zdravotní komplikace odrazily i ve vlastní přípravě na zápas. „Dvakrát jsme se vůbec nesešli, protože jsme chtěli nechat klíčové hráčky odpočívat, aby byly v neděli pokud možno připravené,“ řekl Kurucz.

Vzhledem k tomu, že se zápas bude hrát až v neděli od 17 hodin, absolvují naše hráčky trénink ještě v sobotu večer. „V sobotu budu sčítat padlé,“ oznámil s přídechem černého humoru Dan Kurucz a přidal ještě určité pozitivum: „Více si zahrají hráčky z lavičky a já věřím, že budou mít odvahu se prosadit.“

Připomeňme, že v prvním vzájemném utkání zvítězil Nymburk vysoko o 17 bodů a přes zdravotní problémy chce být mírným favoritem i do odvety. „Bude to vyrovnaný zápas, rozhodovat budou maličkosti. Očekávám zajímavé duely pod košem a na konečný výsledek bude velký vliv, kdo bude chtít urvat více doskoků,“ naznačil Daniel Kurucz, jak by se mohl vyvíjet nedělní zápas za dozoru Krakonoše.

Koho považuje trenér Kurucz za osové hráčky Kary Trutnov?

„Výborná je dvojice podkošových hráček Pazderová a Ostarello. Ostarello není tak vysoká, přesto má výborný čich na doskok. Velmi dobrou hráčkou je i Prokešová, která hraje výborně pick and roll, umí se dobře skrýt za clonou a tam nachází volné pozice pro střelbu za tři body. Vítězství tady jsme získali mimo jiné i tím, že jsme ubránili právě Prokešovou (10 bodů, z toho 6 z trestných hodů). Kromě vyjmenovaných hráček bychom našli v dresu Trutnov dost dalších dobrých hráček. Myslím, že na všech postech budeme vyrovnaní a doufám, že i trochu lepší,“ rozebírá před utkáním.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze