Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prohry přiblížily basketbalové derby v souboji o ligový bronz

Královéhradecká basketbalistka Josipa Buraová (v bílém dresu) mezi nymburskými Alexandrou Chomenčukovou (vlevo) a Eglé Šikšniutéovou. | foto: Martin Veselý, MAFRA

8 2016
Basketbalistky Sokola Hradec Králové a Kary Trutnov budou po čtvrtečních porážkách ve druhých zápasech už v sobotu ve svých semifinálových sériích čelit první možnosti vyřazení. V sériích s Nymburkem i s USK Praha totiž prohrávají 0:2.

K zisku třetí výhry potřebné na vítězství v sérii navíc budou mít USK a Nymburk výhodu domácího prostředí. Teprve kdyby tento první mečbol Hradec a Trutnov odvrátily, vrátily by se v úterý obě série na východ Čech, případný pátý zápas je v programu soutěže zanesen na čtvrtek a hrálo by se v Praze a v Nymburce.

Přestože se v pátečních zápasech více nadějí na úspěch pochopitelně dávalo Hradci, po první čtvrtině a na začátku druhé to vůbec nebylo znát. Domácí tým totiž začal velmi špatně, v nervózním začátku padly za tři minuty jen po jediném koši na každé straně, ale pak hostující Kusterová trefila trojkový pokus a Nymburk jasně převzal iniciativu.

Domácí lvice setrvaly u střelecké bídy a do konce této desetiminutovky přidaly už jen jediný koš, čehož soupeřky využily k zisku devítibodového náskoku.

Když hostující družstvo v polovině 13. minuty zvýšilo na sedmnáctibodový rozdíl 23:6 ve svůj prospěch, zdálo se, že zápas směřuje k jednoznačnému výsledku. Jenomže pak se konečně začaly prosazovat i domácí hráčky a výsledkem byla ještě milosrdná dvanáctibodová ztráta v poločase.

Bohužel do druhého poločasu vstoupil domácí Hradec podobně špatně jako do prvního, Nymburk se vrátil k dvacetibodovému náskoku a nakonec vyhrál 69:49.

Očekávaným náporem hostujícího družstva začal také zápas v Trutnově. Mistrovský USK Praha šel hned do vedení, v 7. minutě se sice domácí Kaře podařilo snížit na rozdíl tří bodů (10:13), ale poté náskok obhájkyň titulu pravidelně narůstal, nejvyšší rozdíl na ukazateli skóre svítil tři minuty před koncem, kdy USK vedl 96:49.

Od té chvíle už ale Kara další body neinkasovala a na rozdíl od prvního semifinále v Praze tak soupeřkám zabránila překonat stobodovou hranici. Jejím hráčkám se však včera podstatně méně dařilo střelecky, v Praze totiž konto USK zatížily 74 body.



Najdete na iDNES.cz



mobilní verze