Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na rozehrávce Češky, pod košem mají ostravské basketbalistky cizinky

Ariel Thomas z Karlových Varů (vpravo) obchází Gabrielu Burzovou z Ostravy. | foto: Martin Stolař, MAFRA

26 2015
Na české rozehrávačky budou spoléhat basketbalistky SBŠ Ostrava ve své druhé sezoně mezi českou elitou. Jedničkou bude Gabriela Burzová a zkušenosti bude sbírat dorostenka Pavla Thiebergerová.

Ostravanky tento týden rozjíždějí přípravu bez zahraničních posil, které se k týmu připojí v pondělí.

Těmi už jistými jsou pivotky Veeshaundra Youngová z USA a Marija Radovićová ze Srbska. Obě působily v Rumunsku, Youngová v Targu Mures a Radovićová v Craiově.

„Už teď zkoušíme irskou křídelnici Casey Graceovou. Nejeví se špatně, ale uvidíme, jak obstojí v pátek v Bratislavě, kde budeme hrát se Slovanem,“ uvedl ostravský trenér Ladislav Pavlát. „Věřím, že při výběru cizinek jsme nepřebrali, hledali jsme pečlivěji než před rokem.“ 

V týmu zůstává srbská křídelnice Latinka Dušanićová. A tím počet cizinek končí. „Už jich nechceme tolik jako loni, raději dáme příležitost českým hráčkám,“ podotkl šéf klubu Kamil Havrlant.

Také proto kádr doplnily křídelnice Veronika Havlíková z Noem Arch Brno a Michaela Potočková z Trutnova i pivotka Klára Vojtíková z brněnských Žabin.

„Havlíková a Potočková nám mohou pomoci i na rozehrávce,“ uvedl Kamil Havrlant. Důležité je, že se zástupcům klubu podařilo udržet křídelnici Terezu Sedláčkovou, která patřila k oporám. „A příležitost dostane i mladá podkošová hráčka Adéla Smutná,“ upozornil Havrlant na čerstvou mistryni Evropy do 16 let.

Ostravští zvažují, zda tým opět přihlásí také do Středoevropské ligy (CEWL), jíž se účastní celky ze Slovenska, Polska, Rumunska a Rakouska. „Bude záležet na tom, zda nám město odsouhlasí grant sto tisíc korun,“ uvedl Havrlant s tím, že účast v soutěži odhaduje na 250 tisíc korun. „Je to ale zpestření sezony a pro naše mladé hráčky velká zkušenost, když mohou hrát se zahraničními soupeřkami.“

Podle Havrlanta by Středoevropská liga byla i možností, jak využít plánované reprezentační přestávky během sezony.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze