Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ŽBL: Hradec potvrdil druhé místo, Trutnov nedal šanci nováčkovi

Tatsiana Lichtarovičová (v bílém) z Hradce Králové je bráněna Alenou Hanušovou (vlevo) a Sonjou Petrovičovou z USK Praha. | foto: Martin Veselý, MAFRA

26 2015
Cestu za druhým místem v základní části, jež se kvůli výjimečnosti mistrovského USK Praha rovná vlastně prvnímu, basketbalistkám Sokola Hradce Králové nepřerušily ani hráčky ambiciózního Nymburka.

Hradec na jeho palubovce totiž 85:76 vyhrál a tak odrazil jeho možný útok v tabulce. Nymburk totiž v tabulce zaujímá čtvrté místo a porážka s Hradcem byla v sezoně teprve jeho pátou. Hradec zatím prohrál pouze dvakrát, když ho na podzim přemohlo nejprve mistrovské USK a poté padl v Trutnově.

Trutnovská Kara si po prohře s Nymburkem v minulém kole spravila chuť na palubovce nováčka z Ostravy. V tabulce se na Středočešky dotáhla, má na pátém místě stejně bodů jako na čtvrtém ony. Mezi těmito družstvy a Hradcem se drží Valosun Brno, jenž prohrál třikrát.

Loni bronzový Hradec si s Nymburkem v této sezoně poradil už potřetí, vedle dvou ligových výher uspěl i v poháru. Tentokrát o svém vítězství rozhodl ve třetí čtvrtině, kterou vyhrál o deset bodů, na rozhodující útok mu stačily necelé tři minuty.

Zatímco ve 24. min. ještě 46:48 prohrával, na konci 26. min. po třináctibodové šňůře už 59:48 vedl. V závěrečné desetiminutovce sokolky měly k dobru už 18 bodů a bylo rozhodnuto. Jejich hlavní oporou byla Běloruska Taťána Lichtarovičová, autorka 21 bodů.

Trutnovská Kara se ve své dvacetileté historii poprvé vydala k ligovému zápasu do Ostravy a bude na něj mít dobré vzpomínky. Už do přestávky si totiž zajistila dvaadvacetibodový náskok a po ní ho s přehledem kontrolovala.

Do sytosti si zahrály i hráčky, které nedostávají tolik příležitostí. Bylo to vidět i na střeleckém zápisu, hned šest trutnovských basketbalistek nastřílelo více než deset bodů.

Trutnovské družstvo si tento týden k ligové soutěži přidá zápas základní skupiny Středoevropské ligy, ve čtvrtek se v Trutnově představí obhájkyně trofeje, rumunské družstvo Alba Iulia. Hned v sobotu pak k ligovému utkání přijede mistrovský USK Praha.Najdete na iDNES.czmobilní verze