Úkol splněn: basketbalistky USK ovládly reprízu finále v Nymburku

Natália Hejková usměrňuje hráčky USK Praha. | foto: AP

9 2017
Basketbalistky USK Praha naplnily očekávání. Reprízu loňského finále s Nymburkem změnily v jednoznačnou záležitost a v 16. ligovém kole vicemistra na jeho palubovce deklasovaly 93:48.

Tři dny po dramatické výhře nad Schiem v Eurolize dokráčely v poklidu za patnáctým vítězstvím v tomto ročníku domácí soutěže, kterou vedou se stoprocentní bilancí.

Nymburk utrpěl v šestnáctém utkání pátou porážku a může přijít o třetí místo v tabulce. Zatímco v říjnu podlehl na palubovce USK 44:67, tentokrát podobným rozdílem prohrával už v poločase.

Pražanky dorazily soupeře v poslední čtvrtině, kterou vyhrály 24:7. Nejlepší střelkyní zápasu byla v dresu vítěze Tereza Vyoralová s 18 body.

Hradec Králové vybojoval na palubovce Handicapu Brno vysokou výhru 91:53 a dál se se třemi prohrami drží na druhém místě tabulky. V sobotu však do Hradce přijede vedoucí USK Praha.

Lvice o své brněnské výhře rozhodly už v první půli, kterou ovládly rozdílem 19 bodů, po přestávce svůj náskok soustavně navyšovaly, takže i druhou půli ovládly stejným rozdílem jako první.