Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prostějovský fotbal se loučí se šéfem, tenis s vedoucím

Petr Langr | foto: MF DNES

1 2017
Dvacátý čtvrtý únor se do historie prostějovského fotbalu i tenisu zapíše jako smutný den. Po náhlé a krátké nemoci zemřel Petr Langr, předseda 1. SK Prostějov a dlouholetý vedoucí extraligového družstva TK Agrofert Prostějov. Fotbalový klub pod jeho vedením postoupil až do druhé ligy, s tenisovým oslavil deset titulů.

„Petr byl nejdůležitější osobností klubu, je to pro nás nenahraditelná ztráta,“ vyznal se trenér a generální sportovní manažer František Jura. A-tým zvažoval, že z piety nenastoupí do generálky na jarní část sezony proti Blansku. Střetnutí se nakonec odehrálo a Prostějov zvítězil 3:2. „Vím, že by si Petr přál, aby se hrálo. Výhru jsme poslali nahoru,“ řekl Jura.

Fotbalový nadšenec Langr dlouhá léta trénoval mládež a vychoval řadu talentů. Jedním z nich je také vnuk David, kterého vedl k fotbalu odmalička.

„Fotbalový balon mu dědeček dával už do kočárku,“ vzpomenula si dcera Petra Černošková, bývalá tenistka, jejíž prvním trenérem byl také tatínek Petr. Na kurtech trávil celé dny, stál u znovuzrození tenisového klubu v devadesátých letech minulého století.

Jako trenér, správce kurtů a posléze vedoucí extraligového družstva. „Známe se čtyřicet let. Potkávali jsme se na kurtech každý den, o tenisu si povídali celé hodiny. V pozici vedoucího družstva byl úžasný. Co bylo třeba, to zařídil. Nikdy se nestalo, že by nám něco scházelo,“ zavzpomínal na parťáka nehrající kapitán TK Agrofert Jaroslav Navrátil.

„O každém hráči navíc věděl úplně všechno. Jeho postřehy nám pomáhaly při skládání sestavy. Současně byl hodně společenský, tmelil partu a vytvářel v týmu pohodu,“ přiblížil Langrův vliv na tým.

Z balkonu fotbalového stadionu už hráče svého klubu sledovat nebude. Ani nepřidá žádný titul s extraligovými tenisty. Poslední rozloučení se sportovcem tělem i duší je ve středu.Najdete na iDNES.czmobilní verze