Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Železný chce pomoci Zlaté tretře

13 2000
O s t r a v a - Český oštěpař Jan Železný, nejlepší světový atlet letošního roku a trojnásobný olympijský vítěz, bude v příštím roce největší hvězdou jubilejního 40. ročníku mítinku Zlatá tretra v Ostravě. Očekávaným vrcholem akce má být závod oštěpařů a Železného souboj s olympijskými medailisty Stevem Backleym a Sergejem Makarovem. "Steve příliš nezávodí, takže jeho start není definitivně potvrzen, ale Makarov určitě rád přijede. Rozhodující však bude, abych hodil daleko já a přispěl tak bodovým ziskem k zařazení Zlaté tretry do vyšší kategorie," přál si Železný.

Ve Vítkovicích prý vždy házel daleko díky fantastické divácké kulise. Železný bude organizátorům mítinku navíc pomáhat využitím svých kontaktů v zahraničí. Podle ředitele Zlaté tretry Tomáše Petery by se 31. května měla na vítkovickém stadiónu představit kompletní česká špička a porovnat síly se silnou zahraniční konkurencí. Podle předběžných jednání očekávají organizátoři účast šesti až osmi olympijských vítězů ze Sydney.

Na organizaci mítinku se bude podílet marketingová společnost TK Plus Prostějov, která se zabývá především tenisem. "Oslovily nás úspěchy našich atletů, takže jsme dnes podepsali tříletou smlouvu s opcí na další dva roky se Sdružením sportovních klubů Vítkovice a Českým svazem atletiky o spolupráci při pořádání mítinku, který bychom chtěli v budoucnu dostat do nejvyšší kategorie," uvedl ředitel společnosti Miroslav Černošek.

"Na mítinku bude určitě startovat skupina kubánských atletů v čele se světovým rekordmanem ve skoku do výšky Sotomayorem, ale jména dalších oslovených nechceme zatím zveřejnit, protože na to je ještě dostatek času," řekl Černošek.

Přáním předsedy organizačního výboru Jana Slaniny je udělat ze Zlaté tretry mítink špičkové úrovně, jenž by byl zařazen do Grand Prix. "Mítink v Curychu je nejslavnější a já bych si moc přál, abychom ve spolupráci s novými partnery udělali maximum pro to, aby se o vítkovickém mítinku říkalo, že je malým Curychem," dodal Slanina.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze