Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Železný bude jen jednou z hvězd

27 2003
Praha - I v olympijské sezoně bude Zlatá tretra tahákem mezi atletickými mítinky. "Ostrava má velké jméno, proto se nám bude s agenty světových hvězd i sponzory lépe jednat," uvedl manažer klání Alfons Juck. Letos se podle bodového hodnocení dostaly před tretru jen čtyři podniky Zlaté ligy a závod v Lausanne.

V červnu se vítkovický stadion opájel fantastickou atletickou euforií. Špičkoví borci předvedli několik nejlepších výkonů roku. Pořadatelé si nasadili laťku hodně vysoko. "Chceme prestiž ještě malinko zvednout. Teď přemýšlíme nad strategií, které disciplíny upřednostníme. Počítáme s účastí oštěpaře Železného i ostatních nejlepších českých reprezentantů," konstatoval manažer Juck.

Atraktivitu má ještě umocnit přesunutí začátku do pozdních večerních hodin. Mělo by se závodit za umělého osvětlení. "Ostrava už má úplně jiné jméno než před rokem. Vždyť v oficiálním hodnocení jsme kvalitou předčili i dva podniky Zlaté ligy," připomněl manažer.

Zlatá tretra odstartuje seriál prestižních a ostře sledovaných atletických podniků v Evropě. Už podruhé je zařazena do katedorie Super Grand Prix a uskuteční se 8. června. "Tři dny předtím začíná v norském Bergenu Zlatá liga, proto jsme museli původní termín o dva dny posunout. Moc jsme s tím nepočítali a teď budeme skládat i jiný program," uvedl Juck.

Mezinárodní federace chce mít kolem pátečních závodů Zlaté ligy alespoň dvoudenní volno. "Vyšli jsme požadavku IAAF vstříc. Mohli jsme ještě trvat na středě, ale čtvrtek by kvůli blízkosti s páteční Zlatou ligou skutečně neměl smysl," řekl na internetové stránce České sportovní ředitel mítinku Tomáš Petera.

Pražský Odložilův memoriál figuruje v kalendáři opět jako mítink Grand Prix druhé kategorie a uskuteční se v pondělí 28. června.

Velkou mezinárodní akci bude Praha hostit také o víkendu 29. a 30. května, kdy se na Julisce uskuteční Pohár mistrů evropských zemí s atlety Dukly a ženami Olympu. Vítkovicím funkcionáři Evropské atletické asociace na právě skončené kalendářní konferenci na Krétě přidělili pořadatelství PMEZ juniorů, jehož se zúčastní i závodníci tamního SKK.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze