Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Železná žena Candrová letos posbírala nejvíce úspěchů v kariéře

A TEĎ NA KOLO. A na závěr čeká železné triatlonisty maraton. - ilustrační foto | foto: Donald Miralle

1 2010
Jestli si někdo zasloužil za měsíc srpen ocenění Tvář měsíce v MF DNES, pak je to Jihočeška Jana Candrová z klubu B&H Triatlon České Budějovice. Umí dlouhý triatlon, závod za 10 hodin. Letos jí jde obzvlášť pěkně.

Obyvatelka Borovan zazářila jako nikdy předtím. "Mistryní republiky i mistryní světa v jednom roce ještě nikdy nebyla," říkal její manžel a manažer Pavel Candra při letošním Železňákovi na Lipně.

Tam si jeho manželka krátce po triumfu v Německu dala volno.

Vzala si neoprén a pořizovala dokumentační záběry ze šumavského závodu z vody. Pak se převlékla a nastoupila jako pomocnice na trati. Podávala občerstvení, hlídala kritické místo při cyklistice.

Letos neprohrála závod. Kam přijela, tam si mohla zajásat. Fotografie z cíle ukazují, že si umí i po dlouhém triatlonu zahopsat, povyskočit na pásce. Jiný by se svalil a lapal po dechu. Hledal by se a mžitky před očima by mu v tom koukání, kde je, asi hodně vadily.

V letošním roce závodila pětkrát a pětkrát slavila. "V okolí Immenstadtu v Německu se prosadili špičkoví cyklisté," napsal odborník na dlouhý triatlon a pořadatel Železňáka Jiří Chaloupka. "Z našich se nejvíce dařilo Janě Candrové, která vyhrála závod Age Groups a celkově dosáhla čtvrtého nejlepšího ženského času."

železná žena Jana Candrová

Byl to nejlepší výkon v kategorii, a proto i titul. V souboji se světovou elitou byla čtvrtá. Age Groups je kategorie pro o něco starší.

Poslední velký úspěch zaznamenala minulý víkend. Při cestě k moři na dovolenou s rodinou zajela do rakouského Podersdorfu, kde se na klasických tratích 3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a 42,2 km běhu uskutečnilo mezinárodní mistrovství Rakouska v dlouhém triatlonu.

V cíli byla mezi ženami první v čase 9:36 hodiny. S patnáctiminutovým náskokem před druhou Constance Mocharovou a třetí Bettinou Zelenkovou.

Závod měl rovinatý profil, takže se daly očekávat rychlé časy. Oblast jihovýchodně od Vídně je ale známá nejen jako vinařská, ale i velmi větrná, což značně ovlivnilo průběh závodu.

Plavání v Neusidlerském jezeře bylo ještě za klidného počasí. Ale cyklistika od 90. kilometru byla kvůli nárazovému větru velmi vyčerpávající.

"Hlavně boční poryvy byly nevypočitatelné," sdělila Jana Candrová po závodě. "Po větru jsem na rovině točila i 48 kilometrů v hodině. Zato proti nešlo ušlápnout ani 25 kilometrů." Na maraton se už vyloženě těšila.

"Je to má nejsilnější disciplína, ve které se posunuji v pořadí dopředu." V Podersdorfu tomu nebylo jinak. Třináctým nejrychlejším časem dne 3:13 hodiny šla do čela.

"Hlavně čas maratonu je výborný.

Kdyby tolik nefoukalo, byl by celkový čas závodu asi pod 9:30," odhadla. "I tak jsem si zlepšila osobní rekord asi o sedm minut." Úctyhodný čas a další triumf. Nešlo to lépe.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze