Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zdráhala? Mladík, co má nahradit Radčenka

14 2003
Karviná - Spal klidně, žádné velké nervy. Teprve když se hala začínala plnit fanoušky a zápas se rychle blížil, lehce se mu sevřely útroby. Dvacetiletý házenkář Ondřej Zdráhala z Karviné zažil velkou premiéru. Poprvé hrál Ligu mistrů. A právě na něm ležela velká tíha. Jako střední spojka rozjížděl akce, vybíral signály a řídil útočnou palbu.

Premiéru s Metkovičem (38:27) zvládl výborně. Nepokazil jedinou přihrávku. Jen jednou za celý zápas ztratil míč, když mu ve druhém poločase rozhodčí pískli kroky.
"Chtěl jsem hrát ještě lépe, ale hlavně jsem se soustředil na to, abych nedělal chyby," usmíval se po zápase Zdráhala.

Do Karviné přišel před touto sezonou z Frýdku-Místku. Tam se příliš neprosadil, protože konkurence na jeho postu byla obrovská. "Ve Frýdku hráli na střední spojce Kovář, Berka a Sklenák, byl to přetlak. Proto jsem přivítal přestup do Karviné, která mi dává velkou šanci."

Trenér Jiří Kekrt mladému rozehrávači věří. Musí, protože jinou volbu vlastně nemá. Další rozehrávači Michal Mrózek je zraněný a v přípravě měl problémy i Jakub Szymanski.

Zdráhala nemá v Karviné jednoduchou pozici. Fanoušci jsou totiž stále namlsaní ekvilibristikou Saši Radčenka. Je těžké nastupovat po takovém borci. "Ale Ondra to zvládá výborně, zápas od zápasu je lepší," chválí jej spoluhráč Michal Brůna. "Až nasbírá zkušenosti, půjde ještě nahoru."

Právě Michal Brůna s Kamilem Heinzem, kteří hrají na spojkách vlevo a vpravo od Zdráhaly, prošlapávají mladíkovi cestu. Oba jsou ve skvělé formě, dávají hromadu gólů. Zdráhala se mezi nimi cítí velmi dobře.

"Mezi takovými hráči to jde samo," usmívá se. "Ani nemám moc práce. Navíc se na ně hodně soustředí obrana a já tak mám docela dost prostoru."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze