Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Štybar běžel Vánoční míli ve Stříbře, už trénuje na kole

Zdeněk Štybar při zátěžových testech na Bakalově akademii. | foto: Tomáš Macek, MAFRA

27 2014
Ani Štědrý den cyklisty Zdeňka Štybara se neobešel bez sportu. Doma ve Stříbře běžel Vánoční míli (ve skutečnosti 3,2 km). V cíli byl v čase 11:56 osmý, na vítězného Tomáše Jašu (9:52) ztratil více než dvě minuty. Ale to nebylo rozhodující. Podstatné bylo, že se i v roce, v němž ho provázela zranění, mohl postavit na start.

Štybar měl letos smolnou sezonu. Nejprve se ošklivě potloukl při pádu na Eneco Tour, přišel i o několik zubů, a v závěru roku musel ještě na operaci ramena.

I vánoční dny pro něho byly hektické. Štědrý večer ve Stříbře, na Boží hod se vydal s manželkou Ine do svého druhého domova v Belgii a už v pátek odletěl s týmem Omega Pharma na tradiční soustředění na Mallorku.

Můžete už teď trénovat naplno, bez omezení?
Určitě, už od začátku prosince. Ale jenom na silnici, jakmile totiž jedu přes nějaký hrbol nebo předním kolem do něčeho narazím, tak operované rameno hrozně bolí.

To znamená, že startu na cyklokrosovém mistrovství světa v Táboře, které se koná na přelomu ledna a února, nedáváte opravdu už ani procento naděje?
Já jsem se to snažil dlouho nechat otevřené, ale je to doopravdy těžké. Nechci tam jet nepřipravený, protože cyklokrosové závody na konci roku nemůžu absolvovat. A abych se jen zúčastnil, to neodpovídá mým ambicím.

Ale při tradičním vánočním běhu ve Stříbře jste nechyběl.
Tady mě rameno nelimituje. Navíc Štědrý den trávím ve Stříbře každý rok, i Vánoční míli běhám odmalinka. Chyběl jsem snad jenom třikrát.

Máte už jasno, kdy naskočíte do cyklistických závodů?
Myslím, že tak v polovině února.

Co popřát do příštího roku? Ve vašem případě asi hlavně zdraví.
To je hrozně důležité pro každého. Českým sportovcům bych popřál ještě hodně skvělých zážitků a úspěchů.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze