Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovarský smečař Málek: Museli jsme si zvyknout na nižší strop

Fanoušci volejbalistů Karlovarska. | foto: Martin Stolař, MAFRA

9 2015
Překvapivá ztráta, ale jen prvního setu. Pak se volejbalisté srovnali se soupeřem, halou i nezvyklým světlem a Ústí nad Labem porazili 3:1. Extraligový duel 17. kola hrálo Karlovarsko v Sokolově. Hráči si už během týdne zvykali na nové prostředí.

„Ale v začátku zápasu jsme s tím možná malé problémy měli. Hlavně s nižším stropem,“ říká smečař Zdeněk Málek.

Mužstvo se nakonec rozjelo. Od poloviny druhé sady bylo lepší a roli favorita dokázali naplnit. „Důležité body před dvěma těžkými zápasy v Budějovicích a Liberci,“ těší vysokého Málka.

Proč ten nejistý vstup do zápasu?
Možná jsme měli problém s halou, která nám moc nevyhovovala už v tréninku. Nižší strop a specifické žluté světlo, úplně jiné než v naší hale ve Varech. Proto byl první set z naší strany tak vlažný.

Co mužstvo nakoplo k obratu a zlepšenému výkonu?
Zlepšili jsme se ve druhé polovině druhého setu. Začali jsme lépe přihrávat, dokázali jsme se koncentrovat. Ústí šlo pod nás.

Nervózní jste nebyli?
Nemyslím si. Spíš jsme si nedokázali vyhovět v jednotlivých herních činnostech. Při nahrávce. Mezi nahrávači a útočníky byl asi největší problém. Nedokázali jsme přesně aplikovat věci, které jsme trénovali před zápasem.

Nezvyklá hala v Sokolově hrála tak velkou roli aspoň při úvodu?
Každý to má individuální. Vinou nižšího stropu může vzniknout problém nahravačům, kteří pro nahrávky a příjem potřebují strop vyšší. I u smečařů, kteří jsou zvyklí na míče z větší výšky. Záleží na každém, jak se s novými podmínkami srovná a kolik potřebuje času.

Jak přesun na zápas jinam vnímali ostatní spoluhráči?
Asi to patří k chodu klubu. Vedení to udělalo z jasných důvodů. Jsme profíci, vedení nám umožňuje profesionální podmínky pro přípravu na zápas. V karlovarské hale máme problémy s nižšími teplotami, asi to byl dobrý krok.

Přesto už se těšíte zpátky?
Sokolov je naší náhradní halou pro zápasy ČVS. Bylo dobré si to vyzkoušet v zápase, kde to vlastně šlo. Hráli jsme proti druhému týmu od konce tabulky, ne proti Budějovicím. Navíc přišlo přes pět set diváků, kterým musíme poděkovat.

Vlastně teď to řešit netřeba, hrajete totiž dvakrát venku a proti silným Budějovicím a Liberci.
K soutěži to prostě patří, hrajete proti silnějším a slabším týmům. Pro všechny kluky je určitě jednodušší najít motivaci na Budějovice a Liberec. Ale najít ji musí i pro zápasy s Ústím nebo Havířovem. Hrajeme profesionální soutěž, chceme vyhrávat a problémy s motivací by být neměly.

Dohrávka proti Jihostroji zapříčiní tři zápasy během týdne. Není to moc?
V tomhle nám vyhovuje trenér, adekvátně zápasům plánuje tréninky a program. Pan Brom volejbal dělá desítky let a ví přesně co dělat, abychom byli připraveni a nažhaveni. Je to náročné, ale chceme vyhrát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze