Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Závodnice ve sportovním aerobiku z Kolína mají potenciál

aerobik | foto: Miss aerobik

8 2011
Kolínské dívky, které se věnují step aerobiku a sportovnímu aerobiku, od září budou jezdit na mistrovské závody. Zatím se tyhle dvě party dívek z kolínského Fit studia Energy účastnily pouze jednotlivých závodů ve step aerobiku nebo sportovním aerobiku. Nikam nepostupovaly. Potřebovaly nasbírat zkušenosti.

Od září už je však čekají pravé mistráky, na kterých si budou moci vybojovat postup třeba na mistrovství republiky. A podle šéfky oddílu Fit studio Energy Evy Synkové se klidně může stát, že v Kolíně roste nová šampionka.

"Několik talentovaných holek tady máme. Pokud na sobě budou dál poctivě pracovat, mohou to dotáhnout daleko," tvrdí Synková.

Naděje vkládá především do Terezy Saulichové, Vandy Rakové či Denisy Jandušové. Ty soutěží mezi dívkami, kterým je od osmi do deseti let a cvičí stepy. "Ale teď je těžké někoho jmenovat. Holky to musí dát bavit. A vše je o tréninku," uvádí Synková a dodává, že i v kategorii od jedenácti do třinácti let má talent. Vandu Klepetkovou.

Ta soutěží v tříčlenném týmu sportovního aerobiku společně s Barborou Janečkovou a Lucií Holoubkovou. "Ty spolu absolvovaly teprve první sezonu. Vlastně je zázrak, že spolu byly schopny secvičit sestavu a někde vystoupit. Jsem napnutá, jak jim to půjde v příštím ročníku," těší se Synková.

Formace mladších děvčat je početnější. Čítá devět členek. Kromě výše jmenovaných lídrů s nimi vystupuje ještě Barbora Slavíková, Adéla Havrdová, Natálie Pechová, Jana Hrušková, Jana Nováková a Klára Rauchová.

Děvčata se zúčastnila závodů v Kutné Hoře a v Kralupech nad Vltavou, kde dosáhla shodně na třetí místo. V Jihlavě, v Náchodě a v Hradci Králové skončily dokonce druhé. Na vítězství zatím čekají. "Alespoň je na co se těšit," bere vše s nadhledem Synková.

Ostatně ona i její kolegyně, které trénují sportovní týmy, konkrétně Lucie Flígrová ty mladší a Martina Pechová ty starší, razí jasnou cestu: neženeme se za úspěchem za každou cenu.

"Samozřejmě nechceme skončit osmé z osmi a každou chybu jednotlivce si po závodech pečlivě rozebíráme. Ale nikdo na nikoho není přehnaně naštvaný. Chci dělat sport formou zábavy," dodává Synková.

Od září chystá zavést ještě cvičení pro děti od jednoho roku a vytvořit tým pětiletých.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze