Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Peloton čeká v Závodě míru pekelný výšlap uhlířskou cestou. Dvakrát

Závod míru cyklistů do 23 let | foto: Jan Brychta/TTV sport group

21 2017
Vymyslet a zajistit trasy etap pro Závod míru do 23 let je vyčerpávající boj, který snad sebere víc síly než vyšplhat se na kole na Praděd. Každoroční uzavírky a opravy silnic na Jesenicku komplikují organizátorům život, a tak letos mohli zveřejnit konečný průběh etap pouhý měsíc před startem. Z itineráře vyčnívá nejen nadmořskou výškou 1 319 metrů ikonická horní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně, kam peloton zavítal už loni.

„Ten výjezd během třetí etapy absolvují dokonce dvakrát, takže to bude letos pěkný zážitek,“ těší se šéf organizačního výboru Jaroslav Vašíček.

Čtyřdenní klání, jehož celý název je Závod míru U23 - Grand Prix Priessnitz spa, začne ve čtvrtek 1. června dvoukilometrovým prologem v Krnově.

První etapa povede klasicky z Jeseníku přes Ramzovské sedlo (760 m) a Skřítek (870 m) do Rýmařova, závodníci i se třemi okruhy kolem cílového města ujedou 133 kilometrů.

Další den čeká peloton 151 kilometrů se startem v Krnově a cílem na přečerpávací přehradě Dlouhé Stráně. Stoupání takzvanou uhlířskou cestou je podle Vašíčka vůbec nejtěžší v České republice.

Vyvrcholení Závodu míru přijde v závěrečné etapě kolem Jeseníku, kdy na 160 kilometrech musejí závodníci překonat nejznámější jesenická sedla Rejvíz (780 m), Hvězda (785 m) či Vidly (840 m) s cílovým stoupáním k hotelu Priessnitz.

„Věříme, že v letošním roce bude opět - jak v cíli, tak na trati - úžasná divácká atmosféra,“ přeje si Vašíček.Najdete na iDNES.czmobilní verze