Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Závod míru je Tour Východu, chválí Cooke

22 2006
Teplice - Žlutý trikot krále Závodu míru sice získal italský cyklista Giampaulo Cheula, ale nejzářivější hvězdou byl Baden Cooke. Australan, který vyhrál "jen" první etapu. Ale před třemi lety získal mnohem cennější trofej: zelený dres nejlepšího spurtera Tour de France! "I Závod míru má kvalitu. Potvrdilo se, proč se mu říká Tour Východu," řekl.

Není to trochu degradace pro jezdce vašich kvalit? V sedmadvaceti letech se místo Gira honit po Krušných horách?
A proč? V úvodu sezony jsme na klasikách neměli moc úspěchů a mně se tady povedlo vyhrát hned první etapu. Je to slušný závod.

Znal jste Závod míru? Věděl jste, že komunisté před 20 lety poslali cyklisty do Černobylu pár dní po výbuchu atomového reaktoru?
Vážně? To jsem fakt nevěděl.

Je o hodně snazší vítězit na Závodu míru než na Tour de France?
Tam je 200 nejlepších cyklistů světa, to mluví za vše. Ale ani tady to není jednoduché. Plno mladých kluků se tu chce ukázat.

Jezdil jste ve francouzské formaci FDJeux, teď jste jen v "druhodivizním" Unibetu. Vede odtud cesta zpátky do elitních stájí Pro Tour?
Mohl jsem zůstat v Pro Tour, ale vybral jsem si tuhle ambiciózní stáj. Věřím, že můžeme brzy získat místo mezi nejlepšími týmy a já k tomu mohu přispět. To je moje motivace.

Australané patří k nejlepším sprinterům světa i proto, že stejně jako vy kombinují silnici s dráhou, že?
Ano, získáte tam rychlost, akceleraci a schopnost bleskově se orientovat v tlačenici. A to uplatníte ve finiších etap.Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze