Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Závod míru? Chyběl výraznější úspěch

23 2006
Hradec Králové - Chtěli mít alespoň jednoho borce mezi nejlepšími deseti, ale nejlepší se v celkovém pořadí vešel na 11. místo, další dva ho doprovázeli ve druhé desítce. Petru Benčíkovi k naplnění cíle, který si před Závodem míru hradecký tým PSK Whirlpool dal, chyběla jediná vteřina.

"Věřili jsme tomu, že máme na to, aby se někdo z nás do desítky dostal. I když se to nepodařilo, nemáme z našeho výkonu špatný pocit," uvedl ředitel PSK Whirlpool Hradec Králové Vladimír Vávra po závodě, který se do cyklistického kalendáře vrátil po roční přestávce.

Co podle vás chybělo k tomu, abyste se prosadili tak, jak jste si předsevzali?
Těch momentů bylo víc, ale několikrát se opakovalo, že jsme si nepočínali příliš takticky. Přesto umístění v celkovém pořadí bereme. Tři borci ve druhé desítce není špatná vizitka, na druhé straně tomu chybí výraznější úspěch.

To samé asi platí o vašich umístěních v jednotlivých etapách.
Platí, protože jsme ani v jedné z nich nebyli do desítky, což je pro nás zklamání. Na druhé straně jsme se třeba v hodnocení týmu umístili šestí a byli jsme tak vysoko jediný z kategorie, kam náš tým v rámci federace patří. Před námi i za námi byly týmy z vyšší kategorie.

Umístění nejlepších z týmu

11. Benčík ztráta 3:15
18. Kozubek -4:21
20. Andrle -4:50
47. Blahut -35:00

Závod míru se jel po roční přestávce, jaký jste z něj měli dojem?
Po sportovní stránce velmi dobrý. Na startu sice chyběla totální hvězda, která by pelotonu vévodila, ale jinak konkurence byla velmi silná a vyrovnaná. Ostatně to ukázaly i konečné výsledky.

Závod míru přitáhl také jednu stáj nejvyšší kategorie ProTour.
Jenomže její sestava byla špatná, výkonnostně tam byli lepší jezdci.

Jak hodnotíte konečné umístění, překvapilo vás v něm něco?
Nepříjemně samozřejmě to, že mezi nejlepšími nejsou Benčík a Andrle, kteří tam podle nás měli být. Na druhé straně vpředu byli opravdu ti, kteří byli v danou chvíli nejlepší. O celkovém pořadí se totiž rozhodlo v kopcích, kde se ukázalo, kdo na co má. Určitě nešlo o náhodu.

Co jste říkali pořadatelskému zajištění Závodu míru?
Pokud budete chtít, vždycky najdete chyby. Je však třeba říct, že závod byl pořadatelsky zvládnut velmi dobře a nejlépe z tohoto pohledu podle nás dopadly etapy na českém území.

V těchto etapách se také závod těšil výrazné divácké podpoře. Souhlasíte s tím?
Určitě a mile nás to překvapilo. Ukazuje se, že příznivci cyklistiky považují Závod míru především za kvalitní sportovní podnik a nevnímají ho jako politicky zprofanovaný závod z minulosti. A to i přesto, že se v poslední době o Závodě míru hodně mluvilo v souvislosti s dvacetiletým výročím výbuchu černobylské jaderné elektrárny a politický kontext z toho hodně vyčníval.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze