Závod Mezinárodního mistrovství světa F3000 v Barceloně

cíl
1. Liuzzi, 2. Toccacelo, 3. Giammaria, 4. Friesacher, 5. Guerrieri, 6. Lopez, 7. Lauda, 8. Ribeiro.
cíl
Liuzzi vyhrál i druhý závod mezinárodního mistrovství F3000, druhý dojel Toccacelo, třetí Giammaria. Tomáš Enge kvůli nezaviněné kolizi se Schroederem odstoupil.
32
Van der Merwe byl za útok na Van Hooydonka vyloučen ze závodu.
31
Liuzzi má před krajanem Toccacelem pohodlný náskok deseti vteřin.
30
28
Van Hooydonk svou pozici bránil tak vehementně, až jej Van der Merwe vystrčil mimo trať. Brit Van der Merwe si urazil přední křídlo a bude muset do boxů.
28
Giammaria neúspěšně dotíral na van Hooydonka a nepohlídal si Van der Merweho, který jej hned předjel.
27
Na stejném místě se Giammaria pokusil zaútočit ma van Hooydonka, ten jej ale chytře odrazil. Cílovou rovinkou jel po pravé straně a Giammaria se po vyjetí ze zákrytu musel o předjetí pokusit z vnější strany zatáčky, což se mu nepovedlo.
26
Na konci cílové rovinky van der Merweho vybrzdil Giammaria a posunul se na čtvrté místo.
26
1. Liuzzi, 2. Toccacelo, 3. Van Hooydonk, 4. van der Merwe, 5. Giammaria, 6. Friesacher, 7. Lauda, 8. Guerrieri.
24
Van der Merwe hledal skulinku, ale před třetího van Hooydonka se nedostal. Vzájemný souboj je zpomaluje a rychle se na ně dotahuje Giammaria.
23
10 kol do cíle
22
Enge kolizi nezavinil. Schroeder neměl šanci dostat se ve čtvrté zatáčce před něj, ale cpal se dopředu a Enge nemohl kolizi zabránit.
22
1. Liuzzi (Arden), 2. Toccacelo (BCN), 3. Van Hooydonk (Coloni), 4. van der Merwe (Super Nova), 5. Giammaria (AEZ), 6. Lauda (CMS), 7. Friesacher (Super Nova), 8. Guerrieri (BCN).
20
Pro Engeho závod skončil. Po útoku Schroedera skončil mimo trať, v kačírku uvíznul i francouzský jezdec.
19
1. Liuzzi, 2. Toccacelo, 3. van Hooydonk, 4. Van der Merwe, 5. Enge, 6. Schroeder, 7. Giammaria, 8. Lauda.
18
Všichni jezdci vyjma Monfardiniho už byli v boxech.
16
Enge je na osmé, bodované pozici, předjel Monfardiniho.
14
Engeho předjel van Hooydonk.
14
Enge je nyní dvanáctý, v boxech však nebyli ještě jezdci před ním a v pořadí se bude výrazně posunovat vpřed. Díky výměně pneumatik se už dostal před Schroedera.
12
Soupeři jsou v průměru pomalejší o tři až čtyři vteřiny na kolo než Enge.
12
Enge je po zastávce patnáctý a na trati je zdaleka nejrychlejší.
12
Lopez se krásným manévrem dostal před Monfardiniho na 12. místo.
11
Enge má před sebou volnou trať, devátý Verdonck, který ještě musí do boxů, je o deset sekund vpředu.
10
Po zastávce v boxech je Enge 15.
9
Enge byl dlouhý na brzdy, ztratil dvě místa a zamířil přímo do boxů.
9
Schroedera předjel i Giammaria a Francouz je pátý.
8
1. Liuzzi (Arden), 2. Toccacelo (BCN), 3. Van der Merwe (Super Nova), 4. Schroeder (Durango), 5. Giammaria (AEZ), 6. Enge (Ma-Con), 7. Doornbos (Arden), 8. Guerrieri (BCN).
6
Van der Merwe předjel Schroedera a je třetí. Na šestého Engeho se tlačí Doornbos z mistrovského týmu Arden.
4
Enge už je šestý, na cílové rovince byl pomalejší než ostatní a předjel jej i Gianmaria.