Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kulhavý se Sauserem ovládli na bikerském Cape Epic druhou etapu

Jaroslav Kulhavý | foto: Petr Lemberk, MAFRA

21 2017
Český biker Jaroslav Kulhavý a jeho tradiční švýcarský partner Christoph Sauser vyhráli zkrácenou druhou etapu závodu Cape Epic v Jihoafrické republice. V průběžném pořadí jsou dvojnásobní vítězové etapového závodu dvojic druzí.

Cyklisty na horských kolech trápí v JAR od nedělního prologu úmorné vedro až ke 40 stupňům Celsia, kvůli němuž byla zkrácena trasa dnešní etapy. Místo 102 se jelo 62 km a jezdce čekalo oproti plánovaným 2350 výškovým metrům jen 1500.

O vítězství v etapě se rozhodovalo až v úplném závěru mezi třemi páry. Pro triumf dospurtovali Kulhavý se Sauserem, kteří o necelou sekundu porazili úřadujícího olympijského vítěze Nina Schurtera s jeho švýcarským krajanem Matthiasem Stirnemannem. Třetí s dvousekundovým odstupem dojeli Němec Manuel Fumic s Brazilcem Henriquem Avancinim, kteří vedou průběžné pořadí před česko-švýcarským duem o 2:39 minuty.

Kulhavý se Sauserem si dnešním vítězstvím vynahradili zklamání z pondělí, kdy je o útok na etapový vavřín připravil pád a defekt českého olympijského vítěze z Londýna 2012 zhruba deset kilometrů před cílem.

Čtrnáctý ročník závodu, který Kulhavý vyhrál se Sauserem při svých dvou účastech v letech 2013 a 2015, se jede do neděle.

Závod horských kol Cape Epic v JAR

2. etapa (62 km):1. Kulhavý, Sauser (ČR/Švýc.) 2:33:16, 2. Schurter, Stirnemann (Švýc.) stejný čas, 3. Fumic, Avancini (Něm./Braz.) -2, ...8. Hynek, Lakata (ČR/Rak.) -4:29.

Průběžné pořadí:1. Fumic, Avancini 8:00:45, 2. Kulhavý, Sauser -2:39, Schurter, Stirnemann -5:22, ...7. Hynek, Lakata -14:15.

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze