Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští skokané byli sedmí v závodě družstev v Zakopaném, vyhráli Němci

Roman Koudelka | foto: AP

17 2015
Družstvo českých skokanů na lyžích ve složení Roman Koudelka, Jan Matura, Lukáš Hlava a Antonín Hájek skončilo na sedmém místě v závodě Světového poháru v Zakopaném. Horší byly jen Rusové a Itálové. Vyhráli Němci před Rakušany a Slovinci.

Roli tahouna českého týmu potvrdil Koudelka, vítěz tří individuálních závodů této sezony. Ve druhém kole se zlepšil na 125 metrů, což mu v jeho sérii zajistilo páté místo. Nejslabší byl naopak Hájek (se 105 a 109 metry). Oproti úvodnímu závodu družstev v listopadu v Klingenthalu si Češi o příčku pohoršili.

Kvalifikace jednotlivců

bude až před závodem

Kvalifikace na Světovém poháru ve skocích na lyžích v Zakopaném se kvůli větru neuskutečnila ani v sobotu a bude předcházet až samotnému nedělnímu závodu. Pořadatelé ji kvůli silnému větru byli nuceni zrušit už v pátek. O účast v závodu budou Lukáš Hlava, Antonín Hájek a Jan Matura usilovat v neděli od 12:15. O hodinu a půl začne samotný závod, v němž má Roman Koudelka účast jistou díky 5. místu průběžného pořadí SP.

Vítězní Němci se mohli opřít o Richarda Freitaga a Severina Freunda, kteří své souboje s ostatními rivaly v jednotlivých sériích vyhráli. Druzí Rakušané nasbírali o 15 bodů méně a Slovinci vyhráli pomyslný souboj o bronz těsně nad Nory, kteří byli po 1. kole druzí.

Pro závod družstev se v Zakopaném umoudřil vítr. Dopoledne i v pátek ale znemožnil kvalifikaci. Ta byla přeložena před nedělní závod na 12:15. První kolo by mělo začít o hodinu a půl později.

Závod SP ve skocích na lyžích v Zakopaném

Družstva: 1. Německo (Neumayer, Kraus, Freitag, Freund) 1050,6, 2. Rakousko (Hayböck, Schlierenzauer, Diethart, Kraft) 1035,7, 3. Slovinsko (Tepeš, Dežman, Damjan, Prevc) 1018,4, 4. Norsko 1016,4, 5. Polsko 987,8, 6. Japonsko 960,4, 7. ČR (Hájek, Hlava, Matura, Koudelka) 865,8, 8. Rusko 860,6.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze