Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Závěr přípravy na mistrovství světa komplikuje judistovi rána na hlavě

21 2010
O den dřívější odjezd domů ze soustředění v Berlíně a následná téměř týdenní pauza. Toto tréninkové omezení v nepříliš vhodnou dobu, kdy vrcholí příprava na mistrovství světa, vystavila hradeckého judistovi Pavlu Petřikovovi rozražená hlava, na které má sedm stehů.

"Byla to smůla, byl to v Berlíně ten den vlastně poslední tréninkový zápas," sdělil Pavel Petřikov starší, otec a trenér úspěšného českého reprezentanta. Přitom se v Tokiu čeká velmi náročná soutěž, kde může o dobrém výsledku rozhodovat i detail.

"Do Tokia může každá země vyslat ne jednoho borce, jak bylo v poslední době zvykem, ale dva. A silné země, jakými jsou například Korea, Japonsko či Rusko, toho určitě využijí," uvedl Petřikov starší.

Jeho syn po úterním návratu z Berlína nemohl prakticky celý týden trénovat. "Nesměl se zpotit, aby se rána neotevřela. Tak zkoušel jen trochu posilovnu," vysvětluje trenér.

"Po dvou soustředěních v Německu jsme měli naplánovaný volnější režim, takže takové trochu štěstí v neštěstí," dodal. Česko budou v Tokiu reprezentovat vedle Petřikova ještě Ježek, Krpálek a Chytrá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze