Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Závadová nebyla v top formě, ale stačilo to na šest zlatých

Barbora Závadová | foto: Michal Klíma, MAFRA

18 2015
Nejúspěšnějšími plavci Velké ceny města Pardubic se stali polohovkářka Barbora Závadová a kraulař Jan Micka. Ten navíc zaznamenal i nejhodnotnější mužský výkon závodů, což se mezi ženami povedlo prsařce Martině Moravčíkové.

Jak vypadá „průměrná“ fazona v podání plavecké reprezentantky Barbory Závadové?

Osm startů, čtyři zlaté medaile plus jeden bronz mezi jednotlivci a dvě prvenství s ostravskými štafetami. Navrch několik překonaných rekordů. Dvaadvacetiletá sportovkyně měla při víkendové Velké ceně města Pardubic žně, ale navzdory tomu, že podobně dominovala i minule doma v Ostravě a předtím v Hradci Králové, tvrdila:

„Překvapilo mě to, protože tu nejsem ve své nejlepší formě - ba naopak. Jsem tu z tréninku a věděla jsem, že ostatní se připravují na plnění limitů a budou v Pardubicích v jiné fázi přípravy. Za ta umístění jsem ráda, ale nepředvedla jsem nějaké úchvatné výkony.“

Původně přitom byla nahlášena dokonce do osmi individuálních disciplín. „Pak jsem to přehodnotila, protože plavat finále je přece jen mnohem těžší než absolvovat ranní rozplavby. Zůstala jsem po oba dny vždy na třech disciplínách,“ řekla.

I tak to ovšem byl se štafetami pořádný zápřah. „Je to namáhavé, myslela jsem si, že to nezvládnu,“ přiznala Závadová. „Ale naštěstí se projevuje, že jsem teď v tréninku, takže se během finálového bloku jako by rozplavávám a poslední start bývá většinou nejlepší. Je vidět, že mám natrénovanou vytrvalost,“ dodala závodnice, již na konci května čekají závody v Norsku.

Plavec pražského USK Jan Micka byl lehce zklamaný, že nezopakoval časy z nedávného Orca Cupu v Bratislavě, ale i tak svými souboji se Slovákem Richardem Nagyem především na delších kraulařských distancích nadchnul diváky. Vyhrál na 200, 400, 800 i 1 500 metrů volný způsob.

„Jsem spokojený, že jsem zvítězil na svých hlavních tratích. Holt se nejde pořád zlepšovat, tak snad na dalších závodech,“ věřil Micka.

Martina Moravčíková z Bohemians Praha, jež se společně s Mickou stala celkovou vítězkou ceny, s přehledem ovládla sobotní dvoustovku prsařek a v neděli na stovce porazila i českou rekordmanku Petru Chocovou. „Mám za sebou hodně kvalitní měsíce trénování a dosažené časy naznačují, že by to mohlo vypadat dobře i na konci sezony,“ pochvalovala si Moravčíková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze