Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zátopkův stav se mírně zlepšil

8 2000
P r a h a - Zdravotní stav legednárního atleta Emila Zátopka se mírně zlepšil, zůstává však nadále vážný. Jak informovali Ilja Kotík, primář I. vnitřního oddělení, a Ladislav Šerák, náměstek ředitele Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde je bývalý vytrvalec hospitalizován, došlo u něj k poklesu teplot. Podle zprávy obou lékařů se "částečně zlepšil i kontakt s nemocným", jeho pobyt na jednotce intenzivní péče střešovické nemocnice je však nadále nezbytný.

Manželka čtyřnásobného olympijského vítěze a rovněž bývalá atletka Dana Zátopková potvrdila informace z nemocnice. "Jeho stav zůstává vážný, ale dost se zlepšil. Naštěstí ustoupily horečky a tlak se prý také vrací k normálu. Věřím, že se z těžké situace znovu dostane," pravila Zátopková na tiskové konferenci před nedělním běžeckým závodem Grand Prix Golden Europe, jehož součástí bude i finálový závod o Pohár Emila Zátopka.

Sedmasedmdesátiletý běžec byl v pondělí hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích poté, co dostal horečky způsobené virózou. Jeho stav zkomplikoval posléze zápal plic spojený s oslabením srdeční činnosti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze