Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zátopek je v kritickém stavu

7 2000
P r a h a - Již týden je hospitalizován na jednotce intenzívní péče neurologického oddělení v Ústřední vojenské nemocnici v Praze - Střešovicích slavný atlet Emil Zátopek. Osmasedmdesátiletou vytrvaleckou legendu postihla minulé pondělí mozková příhoda a jeho současný zdravotní stav označují lékaři za kritický. "I přes intenzívní léčbu se nepodařilo jeho zdravotní stav stabilizovat a ten musí být hodnocen jako velmi vážný až kritický," píše se v oficiálním sdělení primáře střešovické neurologie Jaroslava Elise.

Zátopek byl hospitalizován v pondělí 30. října pro náhlé prudké zhoršení jeho zdravotního stavu způsobené podle dostupných informací mozkovou příhodou. Bližší podrobnosti představitelé nemocnice neposkytli.

Zdraví vypovědělo čtyřnásobnému olympijskému vítězi vážným způsobem službu v poslední době již potřetí. V září strávil tři týdny ve střešovické nemocnici, kde byl hospitalizován vinou horeček, způsobených virózou. Jeho stav později zkomplikoval zápal plic spojený s oslabením srdeční činnosti a Zátopek byl nucen v nemocnici oslavit své 78. narozeniny.  Na sklonku loňského roku byl upoután na nemocniční lůžko dokonce celé dva měsíce kvůli zlomenině krčku stehenní kosti.

Zátopek vybojoval na olympijských hrách v Helsinkách 1952 tři zlaté medaile v bězích na pět a deset kilometrů a v maratónu, o čtyři roky dříve si pro svoje první olympijské zlato doběhl na desetikilometrové trati v Londýně.

Emil Zátopek

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze