Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zatočil, jako bych tam nebyl, stěžoval si Button na Schumachera

Button je prvním jezdcem, který naplno poznal Schumacherův tvrdý jezdecký styl po jeho návratu do F1. | foto: AP

9 2010
Byl to vrchol závodu. V jednom kokpitu úřadující šampion Button, v druhém sedminásobný mistr světa Schumacher. Buttonův McLaren vyráží z boxové uličky a tlačí se kolo na kolo se stříbrným Mercedesem. Ten měl navrch, ale podle Buttona nebyl souboj fér. "Prostě to strhl do zatáčky a kdybych nedupl na brzdy, byli jsme v sobě!"

Už od kvalifikace bylo zřejmé, že Button triumfy z Austrálie a Číny nezopakuje. Po startu se vozil na pátém místě, ale při zastávce v boxech ztratil kvůli problémům se spojkou šest sekund. Tedy přesně tolik času, kolik od prvního kola najel na Schumachera. Dostali se vedle sebe.

"Vůbec jsem při výjezdu netušil, že na vnějšku jede Schumacher. Zatočil do první zatáčky, jako bych tam nebyl. Měl jsem co dělat, aby z toho nebyla havárie," popisoval jezdec Mclarenu.

Button si stěžoval, že mu Schumacher nenechal na trati prostor. "Neměl jsem kudy projet zatáčku. Myslím, že někdo s jeho zkušenostmi musel dobře vědět, co dělá. Nebylo to férové předjetí."

Schumacher byl poté před Buttonem a pozici nepustil. Úspěšně se bránil po celý zbytek závodu. I kdyby se Button v kokpitu stavěl na hlavu, před bývalého šampiona by mu to nepomohlo.

Michael Schumacher po závodě v Barceloně

"Schumacher není žádný hlupák," říká Button.

"Michael není žádný hlupák, dobře ví, jak špatně se tady předjíždí. Dobře ví, kam napasovat auto, aby se před něj nikdo nemohl dostat. Jezdil vnitřkem, ale vnějškem mě vpřed také nepustil, protože mě širokým obloukem vždy vytlačil příliš daleko od stopy. Neudělal jedinou chybu, bylo to opravdu frustrující," popisoval Button dokonalou taktiku svého hlavního rivala při Velké ceně Španělska.

Třicetiletý Brit dál vede celkové pořadí mistrovství světa, takže nijak zvlášt zklamaný nebyl. Ale rozhodně chtěl víc. Vždyť McLaren má auto bez diskuzí výkonnější než právě Mercedes.

"Páté místo je slušné, ale také frustrující, protože jsme tady měli hodně rychlé auto. Nedokázal jsem využít jeho rychlost, takže nemohu být spokojen," dodal zatím překvapivě úspěšnější pilot McLarenu.

Výsledky závodu najdete ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze