Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zatím jde všechno podle plánu, liboval si Berdych po dalším postupu

Tomáš Berdych překonal ve Wimbledonu i druhou překážku | foto: AP

24 2010
Londýn (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Ani ve druhém kole Wimbledonu neztratil tenista Tomáš Berdych set. Němce Beckera porazil 7:5, 6:3, 6:4. "Zatím jde všechno podle plánu," říkal vítěz. "Soupeř byl agresivní, skvěle podával, rozhodlo pár míčů."
Zkuste srovnat vaše dva zápasy tady.
Dneska jsem se cítil líp. Nic mě nerozhodilo a dokázal jsem se soustředit. Líp se mi hýbalo, i když už je tráva vyšlapaná a klouže. Při returnech se nejde tak dobře zapřít. Ale narozdíl od prvního kola jsem dneska ani jednou nespadnul.

Je něco, co jste mohl udělat líp?
Těžko říct. Možná jsem mohl být agresivnější při jeho druhém servisu. Ale to zase stojí síly. Navíc Becker má českého trenéra, který mu dobře poradil, aby druhý servis riskoval. A aby mi podával spíš do forhendu. To mu pomohlo.

Od kdy jste věděl, že ten zápas neztratíte?
To nevíte nikdy - dokud si se soupeřem nepodáte ruku u sítě. Podívejte na Fallu v prvním kole proti Federerovi. Ale po brejku ve třetím setu už jsem si říkal, že bych si měl zápas pohlídat. Ale ani tam si nemůžete začít říkat: To už bude dobré, už jen jeden game. Důležité je hrát pořád stejně.

Co další kolo a Uzbek istomin?
Viděl jsem ho jen pár gamů, v Queensu proti Nadalovi. Nepodává tak dobře jako dnes Becker. Bude se víc hrát, což mi vyhovuje.

Sledoval jste nejdelší zápas historie Isner - Mahut?
Několik gamů jsem viděl. Hráli, než jsem začal, a pak ještě dlouho po mně. Těžko se radí, ale zdálo se mi, že Mahut mohl na returnu udělat víc. Pořád si stoupal na stejné místo, nijak soupeře nerozhodil. I kdyby si měl jednou stoupnout až dozadu k plachtě, pomohlo by mu to.

Co říkáte na názory, že by se měl v pátém setu zavést tie-break?
Nesouhlasím, hlavně ne na trávě. Tie-break může být o jeden míč, rozhodčí může udělat chybu a kvůli chybě, která není vaše, je pět setů v háji. Oba toho samozřejmě budou mít plné zuby. Ale být v historických tabulkách taky není špatné.


Najdete na iDNES.czmobilní verze