Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zase dvaatřicátí. Češi na mistrovství světa golfistů zopakovali výsledek žen

Hřiště Buenos Aires GC, dějiště finálového kola mistrovství světa amatérských týmů. | foto: USGA

31 2010
Zhoršení výkonů, ale udržené pořadí, tak zní český rezultát závěrečného dne na amatérském mistrovství světa golfových týmů. Ten český obsadil v konečném pořadí 32. místo, o něž se podělil s Portorikem. Zvítězili muži Francie.

Konečný výkon české trojice se zastavil na čísle +27. Vinou nepřízně počasí se hrála jen tři kola a v tom nedělním nasbírala téměř polovinu (+13).

Eisenhower Trophy, pohár pro vítěze mistrovství světa amatérských týmů.David Procházka zahrál šest ran nad par, Ondřej Lieser sedm. Potřetí se škrtal výkon Martina Příhody, jenž neměl den a dokončil osmnáctku Buenos Aires Golf Clubu s 11 ranami nad par.

"Dnes byly podmínky ještě horší než včera. Nejvíc nás trápilo patování, které v silném větru bylo extrémně obtížné," uvedl pro web České golfové federace nehrající kapitán Miroslav Holub.

Přímí konkurenti o umístění na rozhraní druhé a třetí desítky Singapur a Malajsie tak jeho svěřencům utekli, ale jiná družstva se zhoršila. To byl právě případ Portorika, ale také Nizozemska a Peru.

Martin Příhoda, člen českého týmu na MS 2010.Ondřej Lieser, člen českého týmu na MS 2010.David Procházka, člen českého týmu na MS 2010.

Český tým (zleva): Martin Příhoda, Ondřej Lieser a David Procházka.

Češi je přeskočili a zopakovali dvaatřicáté místo svých kolegyň amatérek z minulého týdne. Oproti světovému šampionátu před dvěma lety v Austrálii to znamená zlepšení o devět pozic. Zároveň je to vyrovnání dvou dosud nejlepších výsledků z let 2004 (Portoriko) a 2006 (JAR).

"Určitě jsme měli na top 30, ale ani 32. místo není ostuda," zhodnotil Holub. Výběr, který vedl, zaostal ve třech kolech za vítěznými Francouzi o 34 ran.

Trojice, která získala titul šampionů a také Eisenhower Trophy, zvládla závěr na rozdíl od Dánů, kteří ještě po první devítce vedli. Nakonec na druhém místě zaostali o čtyři rány. Na bronzovou pozici se nejlepším výkonem dne vyšvihli Američané.

Dán Joachim Hansen, nejlepší jednotlivec mistrovství světa amatérských týmů.

Dán Joachim Hansen, nejlepší jednotlivec mistrovství světa amatérských týmů.

Nejlepším jednotlivcem mistrovství světa je Dán Joachim Hansen se skóre -6. Pod par dokázalo argentinská hřiště zahrát osm amatérů.

Z Čechů je v individuálním hodnocení nejvýš Lieser na 57. místě, Procházka je 71. a Příhoda 138. Ve všech případech jde o dělená pořadí.

mistrovství světa amatérů - konečné pořadí

1. Francie (Alexander Levy, Romain Wattel, Johann Lopez-Lazaro) 423 (137+142+144) -7, 2. Dánsko 427 (139+141+147) -3, 3. USA 428 (143+142+143) -2, 4. Nový Zéland 435, 5. Skotsko 436, 6. Irsko 439, ...32. mj. Česko (Ondřej Lieser, David Procházka, Martin Příhoda) 457 (152+148+157) +27.

Romain Wattel, člen vítězného francouzského týmu na mistrovství světa amatérů.

Romain Wattel, člen vítězného francouzského týmu na mistrovství světa amatérů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze