Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zase chci šlapat o tituly, plánuje manažer Kořínek. Snad i s Padrnosem

TAKY TO UMĚL. Teď bývalý biker Radim Kořínek působí v roli manažera. | foto: Libor Teichmann, MF DNES

15 2010
Snad jen kolová a krasojízda mu ve výčtu disciplín, které okusil, scházejí. A cyklistický svět mě baví pořád, tvrdí i po více než dvaceti letech v sedle. Radim Kořínek, bývalá česká hvězda horského kola, teď v roli manažera prodává zkušenosti.

Loni dovedl dva svěřence k úspěchu na mistrovství republiky - Pavel Boudný ovládl olympijské cross country, Jirka Novák za ním dojel pro stříbro a druhý byl i na maratonském šampionátu.

Stejné sny má i v roce 2010.

"Letos se pro nás změní jen to, že budeme startovat ve více závodech maratonského seriálu Kolo pro život," říká k závodnímu programu týmu Česká spořitelna - Specialized MTB, jemuž teď šéfuje. "V něm bychom rádi ovládli hodnocení Prestige Trophy."

kolo pro život 2010

11. ročník

v předchozích ročnících startovalo 99 725 závodníků

příští sobotu seriál odstartuje závodem Trans Brdy

v patnáctce závodů jsou zařazeny dva nové závody - v Mladé Boleslavi a Šumavský MTB maraton na Zadově

nově vytvořena speciální kategorie pro handicapované

To znamená součet hodnocení čtyř nejlepších závodníků včetně hobby jezdců. "To pro mě bude úplná novinka, doteď jsem pracoval jen s kluky, kteří měli na kolo celý den," povídal účastník dvou olympiád.

I on sám plánuje start v minimálně pěti závodech seriálu.

"Ale přiznám se - těch kilometrů jsem tolik nenajel, za celý minulý rok tak dva tisíce," vypočítával. "S klukama jsem schopen šlapat, ale v momentě, kdy se jede nějaká intenzita, už je znát, že tělo není v zápřahu jako dřív."

Jako vysloužilý biker usiluje o spolupráci s další bývalou hvězdou cyklistiky - do dresu svého týmu by rád aspoň na pár závodů oděl exprofesionála Pavla Padrnose.

"Jsme kamarádi, často v kontaktu, ale Pavel je takovej tajemnej," prozradil Kořínek. "Určitě bychom ho rádi přemluvili."

Padrnos býval excelentní silničář, Armstrongovy rozrážel v cestě za žlutým dresem z Tour de France vítr. Jenže i na biku dokáže pěkně tahat.

Loni s ním Kořínek absolvoval Oderskou mlýnici, jeden ze závodů Kola pro život. Do cíle dojeli kolem 70. místa.

"A já jsem vypadal asi o chlup hůř než Pavel. On byl zase v pozici tahouna, jel na špici, kde foukalo," vybavil si. "Takže i v terénu to umí. Má jen jedinou zvláštnost - zásadně jezdí se silničními převody, protože mu horské pastorky připadají zbytečné. To je prostě Pavel."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze