Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zasadit dvoumetrové stromy a odjet k moři. Lyžař Bauer už plánuje dovolenou

ZASLOUŽENĚ. Lukáše Bauera čeká po skvělém olympijském vystoupení odpočinek. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

24 2010
Dřina, kterou den co den podstupoval v olympijském roce, pokračuje i na jejím konci. Běžec na lyžích Lukáš Bauer už plánuje poslední starty na sněhu. A pak? Úplný odpočinek nebude, to mi děti nedovolí, povídal dvojnásobně bronzový z Vancouveru.

Než definitivně zazvoní zvonec za sezonou, české jedničce z bílé stopy zbývají ještě dva závody. Už o víkendu nastoupí do bojů o národní tituly v Harrachově.

V pátek se o zlato bude rvát na nejoblíbenější klasické patnáctce, v sobotu nastoupí do desítky volnou technikou.

V neděli je v programu štafeta - v ní se Bauer, člen SKP Jablonec, možná postaví proti ostatním členům bronzového olympijského kvarteta. Magál, Koukal a Jakš reprezentují Duklu Liberec.

"Hned po světových pohárech jde o nejvyšší úroveň závodění," nepodceňoval. "A je to taky jedna z mála příležitostí, kdy Bauer vystoupí doma."

Na poslední "služební cestu" této zimy vyrazí do Finska, kde si zazávodí v exhibici.

A po ní už přijde definitivní konec, lyžař z Božího Daru pak plánuje pauzu. Za dvě medaile z Vancouveru, triumf v Tour de Ski i druhé místo v konečném pořadí Světového poháru bude zasloužená.

"Většinou to bývá měsíc, ale pokud se budu cítit unavený, nebo budu potřebovat víc, klidně odpočinek prodloužím," říkal.

Až odhodí lyže do komory, chce vyrazit k moři. "Nejpozději v červenci," plánoval. "Původně jsme chtěli vyrazit v dubnu, hned ze zimy odletět za teplem, ale trošku se to zkomplikovalo."

Mimo odpočinku od sportu čeká Bauera dřina u domečku. Musím zasadit stromy, hlásil.

"Vybráno zatím nemám, ale určitě to budou jehličnany," měl jasno. "Ale už vzrostlejší, metr osmdesát vysoké. Nejen sportem je sportovec živ. I práce kolem je dost a já se jí nevyhýbám."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze