Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zámořské finále bude záležitostí jiných, Woodsova americká sezona skončila

Dustin Johnson, vítěz BMW Championship 2010. | foto: AP

13 2010
Dustin Johnson a Matt Kuchar, to budou nejsledovanější hráči finálového turnaje play-off zámořské PGA Tour. První jmenovaný vyhrál třetí díl nadstavbové části sezony BMW Championship a druhý uhájil pozici vedoucího muže. Naproti tomu Tiger Woods skončil a za dva týdny v posledním dílu se divákům nepředstaví.

Finálové kolo nenabídlo žádný superlativní celkový výsledek. Nejnižší skóre -4 zahráli tři golfisté a mezi nimi Phil Mickelson, jenž tím stlačil na stejnou hodnotu i své konečné turnajové skóre. Obsadil dělené osmé místo a zůstává ve hře. Navíc v přímém souboji porazil Woodse, s nímž šel v témže flightu.

"Bylo to skvělé hrát s ním, miluju to. Donutil mě vydat ze sebe to nejlepší. Doufám, že si s ním někdy zahraju nejen ve finále, ale taky v pátek," vyzval Mickelson pořadatele turnajů, aby neváhali spárovat ho s velkým rivalem.

Phil Mickelson, čtvrté kolo BMW Championship 2010.

Phil Mickelson, čtvrté kolo BMW Championship 2010.

Za dva týdny bude Mickelson opět útočit na pozici světové jedničky a bude ji mít na dosah o to víc, že její majitel Tiger nebude mít příležitost sbírat na The Tour Championship v Atlantě body ani do žebříčku ani do FedEx Cupu.

Vyrovnaná vítězova série

Tato soutěž letos v Atlantě skončí elitním turnajem pro třicítku nejlepších a velkou naději stát se vítězem čtvrtého ročníku má Kuchar, přestože si oproti třetímu kolu v Lemontu mírně pohoršil. V nedělním kole zahrál +1 a podělil se o třetí místo.

Sedm set bodů, které za něj dvaatřicetiletý překvapivý lídr získal, je zhruba tolik, kolik jej ve FedEx Cupu dělí od Johnsona. Čerstvý vítěz z Atlanty odsunul vítěze druhého turnaje play-off Charleyho Hoffmana na průběžnou třetí pozici. Reálnou naději zaútočit na Kuchara má při předpokládaných výpadcích soupeřů ještě čtvrtý Steve Stricker.

Paul Casey, čtvrté kolo BMW Championship 2010.

Paul Casey, čtvrté kolo BMW Championship 2010.

V lepší pozici mohl být i Paul Casey, jediný ze čtyř Angličanů, jenž vydržel na hřišti Cog Hill bojovat o přední umístění. Dokonce vedl s průběžným skóre -11, ale série tří bogey za sebou na 13., 14. a 15. jamce ho odsunula na druhé místo o ránu zpět za Johnsona. Casey zahrál čtyřikrát za sebou 69 ran.

Vítěz ovládl turnaj také docela vyrovnanou sérií čtyř kol. Všechna zahrál v rozmezí dvou ran a do mínusových čísel ukrajoval pravidelně. V neděli se šestadvacetiletý Američan držel relativně zpátky. Do skórkarty zapsal jedno bogey a tři birdie. Nejdůležitější přišlo na sedmnácté jamce, považované za vhodnou ke skórování. Osamostatnil se v čele a pozici už nepustil.

Pozdní finiš jedničky

Také Woods byl na sedmnáctce úspěšný, poprvé za celý turnaj se dostal aspoň mírně pod par. Bylo ale pozdě. Jeho naděje zhatila už první devítka. Na druhé, sedmé a osmé jamce zahrál ostře sledovaný golfista bogey a zbývalo mu málo prostoru na to, aby se z krize dostal.

Nebylo by to nemožné, ale to by čtyřiatřicetiletý bývalý suverén musel být právě v té formě, díky níž bylo jeho jméno spojovány s tímto i mnoha jinými přívlastky. "Není pochyb o tom, že budu muset hodně trénovat. Tady se mi začalo dařit příliš pozdě," řekl v bleskovém televizním interview.

Tiger Woods, čtvrté kolo BMW Championship 2010.

Tiger Woods, čtvrté kolo BMW Championship 2010.

V neděli by nebyl Woods, jenž se ve fázi změny švihu potýká s přesností drivů, dostatečně úspěšný ani při prvních puttech. Až na dvě či tři výjimky se mu při nich pouze podařilo přiblížit jamce, nikoli z nich skórovat.

Pokud se snad pro ověření úspěšnosti změn, jež momentálně se svou hrou provádí, Woods nepřihlásí do některého z pěti dílů Podzimní série, v individuálním turnaji se představí až v listopadu na HSBC Champions v Šanghaji. Mezitím se samozřejmě koná říjnový Ryder Cup a to bude pro Woodse, jenž letos nic nevyhrál, velká šance dokázat, jakým je golfistou.

bmw championship - konečné výsledky

Par 71: 1. D. Johnson (USA) 275 (68+70+68+69) -9, 2. Casey (Angl.) 276 (69+69+69+69) -8, 3. Čche Kjong-ču (Kor.rep.) 278 (71+69+69+69), Na 278 (70+69+69+70), Kuchar 278 (64+72+70+72), Moore (všichni USA) 278 (65+74+66+73) všichni -6, 7. Goosen (JAR) 279 (67+71+71+70) -5, 8. Mickelson 280 (72+71+70+67), Stricker (oba USA) 280 (70+73+67+70), Wi (Kor.rep.) 280 (67+69+70+74) všichni -4.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze