Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zámecký vrch ovládl Beneš

Závody do vrchu - Milan Svoboda s formulí Dallara 302 obsadil při letošním Zámeckém vrchu dvě třetí místa. | foto: Lumír SchulzMF DNES

9 2006
Vysočina - Miloš Beneš z Nového Města na Moravě se speciálem Lucchini a Milan Svoboda z Pelhřimova s vozem Dallara 302. Dvojice jezdců z Vysočiny vede se 64 body po dvou víkendových závodech v Náměšti nad Oslavou aktuální pořadí seriálu mistrovství republiky v závodech automobilů do vrchu.

"To, že vedou dva jezdci z Vysočiny, je pro nás to nejpříjemnější, co může být," říká ředitel závodu Zámecký vrch Ivan Rybníček.

Zatímco Svobodovi pomohlo do čela dvojnásobné vítězství v úvodních dvou závodech šampionátu při dubnovém Brněnském drakovi, jeho silný konkurent Beneš odpověděl právě v Náměšti nad Oslavou.

V sobotu ani v neděli zde nenašel přemožitele a s náskokem 2,75 a 2,22 vteřiny ovládl absolutní pořadí.

"Miloš měl v loňském roce veliké problémy s autem. A ještě letos při závodech v Brně nemohl pořádně seřídit motor. V Náměšti už ale zřejmě byla všechna data dobře načtena," říká Rybníček.

První den tak mohl Beneš porazit i šestinásobného mistra Evropy a úřadujícího mistra republiky Otakara Krámského, který je v pořadí letošního ročníku prozatím na třetím místě.

"Pan Krámský obdržel porážku. A poté se s Náměští rozloučil a už v sobotu večer odjel," popisuje Rybníček. "Nejspíš nechtěl riskovat poškození svého automobilu, protože v tomto týdnu odjíždí na dvojzávod mistrovství Evropy ve Španělsku a Portugalsku."

Domácí šampionát bude pokračovat o víkendu 26. - 28. května v Ústí nad Orlicí, kde se pojede populární Ústecká 21. Na Vysočině si pak mohou diváci prohlédnout závody automobilů do vrchu už o příštím víkendu, kdy se na trati ve Víru u Bystřice nad Pernštejnem pojede závod Hobby open cupu.

Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou, 2. podnik mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu:
sobota – absolutní pořadí:
1. Beneš (Lucchini) 2:46,33, 2. Krámský (Osella BMW) -2,75, 3. Svoboda (Dallara) -3,89;
neděle: 1. Beneš (Lucchini) 2:59,89, 2. J. Komárek (Mitsubishi Lancer) -2,22, 3. Svoboda (Dallara) -2,95.
Průběžné pořadí mistrovství ČR: 1. Beneš a Svoboda 64 bodů, 3. Krámský 45.

Autoři:






Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze