Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zájem Přerova o házenou roste, těší kouče Bučka

Ilustrační foto | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

22 2010
Tenis, volejbal nebo autokros. V těchto sportech si Přerov zvykl na to, že bude pravidelně hostit českou a případně i evropskou špičku. Ale házená? Nejvyšší domácí soutěž se ve městě hrála prvním rokem.

Teď věřím, že o ní budeme zvětšovat povědomí a přilákáme víc a víc diváků," poznamenal trenér a předseda klubu Richard Buček povzbuzený nečekaným 9. místem.

Jak vlastně reagovala přerovská veřejnost na nový vrcholový sport?
Tak, jak všude.Někteří nám přáli úspěchy, jiným jsme byli trnem v oku. To je život, ne všem se zavděčíte. Každopádně se nám podařilo přivést do Přerova soupeře nejvyšší kvality a díky tomu je vidět, že i veřejnost, kterou házená dřív nezajímala, si na tento sport zvyká a začíná mu fandit.

Jak hodnotíte první rok v české extralize?
Úspěšně. Splnili jsme jak základní cíl, udržet se v extralize, tak i následný cíl, abychom skončili do desátého místa. Povedlo se nám dokonce deváté, to je velmi pozitivní.

Čím to, že jste tak skvěle zvládli skupinu o udržení, když základní část tolik vydařená nebyla?
Myslím, že se už chlapci trošku etablovali v nejvyšší soutěži, zvykli si na jiný styl, jakým se extraliga hraje. Tím pádem si začali i víc věřit a se soupeři, které jsmeměli přehrát už v základní části, Dvůr Králové a Frýdek-Místek, jsme si v nadstavbě už poradili bez problémů.

Prošli jste si během sezony krizí?
Určitě. Postihla nás hlavně v jarní části, kdy jsme po dobrých zápasech s Duklou a Lovosicemi nečekaně prohráli ve Dvoře a ve Frýdku, což nás srazilo až na poslední místo. Znovu jsme museli zabojovat, abychom se před nadstavbou dostali na bonifikované 10. místo.

Jaké máte další plány?
Řešíme tým na příští sezonu, ve které bychom rádi obhájili letošní umístění. Pokud by se ještě povedlo vylepšit, nezlobili bychom se.

Už znáte hráčské změny?
Tím, že někteří naši hráči měli velmi úspěšnou sezonu, tak o ně projevily zájem špičkové týmy a snaží se je získat do svých kádrů. Samozřejmě víme, že nabídkám od Karviné nebo Zubří můžeme těžko konkurovat. Některé hráče naopak máme vytipované, nebo se nám přihlásili sami. Ale nic zatím není hotové.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze