Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Záhrobské začíná kondiční příprava

Šárka Záhrobská | foto: MF DNES

18 2006
Praha - Česká lyžařka Šárka Záhrobská si po olympijské sezoně dopřála delší odpočinek. S kondiční přípravou začne desátá slalomářka Světového poháru v pondělí po více než měsíc a půl dlouhé pauze. V uplynulé sezoně Záhrobská potvrdila příslušnost ke slalomářské elitě, přičemž v závodech skončila nejlépe dvakrát osmá.

Třinácté místo na olympijských hrách v Turíně ale bylo do jisté míry zklamáním.

"Chtěla jsem postoupit výš, ale s konečným desátým místem ve slalomu Světového poháru jsem spokojená," řekla Záhrobská. "Uplynulá sezona je uzavřená a nyní
směřuji k té další," konstatovala.

Třetí slalomářka z mistrovství světa začne v pondělí s kondiční přípravou. "Už se snažím hýbat aktivněji, aby si tělo zvyklo a nebyl to takový velký šok," řekla Záhrobská. V "suchém" tréninku čekají na závodnici určité změny.

"Bude to úplně něco nového, to teprve pozná. Měla by pracovat na takzvané dlouhé síle a bude mít o něco více volna, protože toho na ní bylo trochu moc," prozradil otec a trenér Petr Záhrobský.

V příští sezoně se uskuteční světový šampionát ve švédském Aare, ale Záhrobští stavějí výše úspěch ve Světovém poháru. "Ten stavíme na první místo, je mnohem důležitější," řekl Záhrobský. "Na základě jeho pořadí se nasazuje do jednotlivých závodů, což rozhoduje," dodala Záhrobská.

Vedle slalomu by chtěla pravidelně bodovat i v obřím slalomu, což už se jí párkrát podařilo. "Na to chci navázat," řekla Záhrobská.

Volno využila k odpočinku a načerpání nových sil na přípravu. "Dá se říci, že jsem zas plná energie," usmála se. Jezdila hodně na kole a na kolečkových bruslích, úplně v klidu nevydržela. "Tělo si řekne, že mu lehký pohyb chybí," uvedla.

Deset dnů strávila na rehabilitaci v Německu. Blízko za českými hranicemi v Bad Kötztingu totiž pracuje její fyzioterapeut Miroslav Liška, který se o ni staral. "Měla jsem vířivky, lázně, masáže a další procedury a k tomu jezdila po okolních cyklostezkách," vyprávěla.

V červnu se Záhrobská chystá vedle kondiční přípravy na lyže. Využije ještě příznivých podmínek na ledovcích k trénování. "Je dobré si po delší době obnovit cit pro skluz a získat jistotu," řekla Záhrobská. Zároveň bude i testovat nové lyže, jejich tvrdost, vykrojení a podobně.

"Pořád se něco vyvíjí. Použijeme při výběru stejný klíč jako loni, nové porovnáme s
nejlepšími loňskými," řekla závodnice.

Opět se prý také chystá zkusit přijímací zkoušky na vysokou školu. "Chci si dokázat, že se na tu školu dostanu," řekla Záhrobská. Pokud by u zkoušek uspěla, hned by asi studovat nezačala. "S lyžováním by to asi byla velká komplikace," uvažovala jednadvacetiletá dívka.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze