Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Záhrobská si dlouho neodpočine. Přípravu na hry zahájí už za dva týdny

Šárka Záhrobská | foto: Scott Riders Team

20 2009
Dát si od lyží delší pauzu? Pro Šárku Záhrobskou to neplatí. Sotva letošní vicemistryně světa ve slalomu dala sbohem uplynulé sezoně, už chystá přípravu na novou s olympijským vrcholem ve Vancouveru. První ostrý trénink ji čeká už začátkem května. "Vím, že mám ještě ohromné rezervy," hlásí Záhrobská.

Nedávat si přehnaně vysoké cíle, ale stále jít kupředu svou cestou - krok po kroku.

To je optimální představa Šárky Záhrobské pro novou lyžařskou sezonu, kterou česká slalomářská královna zahájí už za dva týdny prvními ostrými tréninky.

"Vím, že mám v sobě ještě ohromné rezervy. Když je vypiluji, musejí se dostavit ještě lepší výsledky," řekla Záhrobská novinářům.

Uplynulou sezonu zakončila v polovině března. V celkovém hodnocení Světového poháru obsadila 12. místo, v hodnocení své parádní disciplíny slalomu skončila druhá - nejlépe v kariéře. A co víc - ve Val d´Isere vybojovala ve slalomu stříbrnou medaili a zkraje sezony v Aspenu vůbec poprvé triumfovala v závodě Světového poháru.

Přesto v přípravě udělá drobné změny. "I když mám ještě rezervy v kondici, chceme se zaměřit hlavně na lyže. Chci na lyžích trávit víc dní jak na jaře, tak i v létě," podotkla.

Velkou roli bude hrát i analýza uplynulé sezony. "Analyzujeme, porovnáváme s předchozími roky. Když se nám něco nelíbí, hledáme chybu. Jsem si jistá, že se pořád máme v čem vyvíjet."

Uplynulé týdny relativního volna nehodnotí jako něčím výjimečné. Nenaplánovala si ani žádnou klasickou dovolenou například v teple u moře.

"Kdepak, ani žádná nebude. Já si ráda vypnu i doma. Už jen tím, že jsem ve vlastním prostředí, že se nikam nestěhuji," usmála se čtyřiadvacetiletá lyžařka.

Občas vyměnila sjezdovky za běžky, zajezdila si na kolečkových bruslích, sílu nabírala při thajském boxu. O velikonocích navštívila kamarádku v Anglii.

Že by se ani nekonala oslava stříbrné medaile z MS? "Bylo to spíš posezení s přáteli. Ale že by šlo o oslavu pro dvacet lidí, to ne."

Na sjezdovkách stála naposledy v neděli při akci svého reklamního partnera v rakouském Söldenu. "Každý den na lyžích si snažím užít a využít je pro další zkoušení."

Ostrý trénink tedy zahájí v příštích dnech. "Už se těším. A věřím, že mám v sobě ohromný potenciál. A jestli můžu vyhrát olympijské hry? To nemůžu říct, ale věřím, že mohlu jezdit líp než dosud."

záhrobská a spol. ve scott riders teamu

Předávat si zkušenosti a pomáhat si ve výkonnostním růstu. To je cíl Scott Czech Riders Teamu, který podporuje dvanáct českých špičkových profesionálních sportovců.

Mezi ty, kterým Scott poskytuje zimní a letní vybavení, patří kromě lyžařky Šárky Záhrobské a jejího bratra Petra také například cyklista František Raboň či motocyklový jezdec Lukáš Pešek.

V týmu jsou rovněž nejlepší český freeridový jezdec Robin Kaleta, jeho kolegové vyznávající jízdu na širokých lyžích a mimo sjezdovky Simona Hrstková a Jiří Volák, nebo Marek Macháček, který se specializuje na jízdu na telemarkových lyžích.

Scott podporuje i snowboardcrossaře Davida Bakeše, maratonce Pavla Nováka, bikera Filipa Eberla a závodníka ve fourcrossu a downhillu Kamila Tatarkoviče.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze