Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Záhrobská přijde o začátek sezony

21 2003
Praha - Nejlepší česká slalomářka Šárka Záhrobská přijde o začátek letošní sezony. Závodnice má natažený vnitřní kolenní vaz na levé noze a podle rozhodbutí lékaře musí být deset dní v klidovém režimu. Zmešká tak úvodní podnik Světového poháru, který se jede na ledovci v Söldenu.

Místo Záhrobské by měla v Rakousku jet Eva Kurfürstová, mezi branky nedělního obřího slalomu mužů se v českých barvách spustí Petr Záhrobský.

Záhrobská trénovala v Söldenu a při jedné jízdě se jí na začátku prudké partie „kousla“ lyže do sněhu a závodnice spadla dopředu přes lyže. "Noha se napnula a vaz natáhl. Jsem rád, že to

není horší," řekl trenér a otec lyžařky Petr Záhrobský.

"Šárka Sölden nepojede, protože ten kopec je extrémní a potřebuje stoprocentní nasazení. Je lepší, když bude mít klid," vysvětlil.

Zranění Záhrobské není vážné. Její otec ovšem nechce na čerstvém sněhu riskovat případné zhoršení. "Koncem příštího týdne bude zpátky na sněhu. Ameriku stihneme, z tohoto pohledu to není divoké a slalomy nezmeškáme," věří Záhrobský, že jeho dcera určitě vyrazí na Světový pohár do USA a Kanady koncem listopadu.

Záhrobská v minulé sezoně pravidelně bodovala ve slalomech Světového poháru. V této disciplíně je jedenadvacátá ve světovém žebříčku FIS, zatímco v obřím slalomu figuruje na 54. místě.

Kurfürstová se startem v Söldenu nepočítala. "Každý start ve Svěťáku je dobrý, ale neslyším ráda, že je Šárka zraněná," řekla Kurfürstová během tréninku na Hintertuxu.

"Na tento závod jsem se nepřipravovala. Formu časuji na konec listopadu a začátek prosince, a proto závod pojmu tréninkově. Něco ve mně je, něco natrénováno mám, takže tuto šanci beru," uvedla loni šestnáctá závodnice konečného pořadí obřího slalomu Evropského poháru.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze