Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zahrají si házenkářky Slavie Ligu mistrů? Vedení se bojí

Zlín - Slavia: Petra Růčková (vlevo) a Hana Kutlvašrová | foto: Dalibor Glück, MAFRA

25 2010
Kdyby šlo o fotbalový svět, otázkou hrát či nehrát Ligu mistrů by se nikdo ani nezaobíral. Účast by byla jasná. Jenže v házené se nedočkáte tučných odměn ani atraktivních vysílacích práv. "Je to celé o sponzorech. Když nedají peníze na stůl, nepůjdeme do toho," říká Richard Toman, manažer Slavie.

Vedení nejlepšího házenkářského celku u nás se bojí, že by start v prestižní soutěži mohl negativně ovlivnit ekonomický chod klubu.

"Jsou tu sice firmy a lidé, kteří nám přislíbí nějaké finanční částky, ale dokud nám peníze nepošlou na účet, nemůžeme jim věřit," zlobí se Toman.

Start v soutěži by podle něj mohla ještě zachránit lukrativní smlouva s důvěryhodnou firmou. "Musíme mít zkrátka skutečnou jistotu, že budeme finančně na evropskou soutěž připraveni. Aby se pak nestalo, že nám sponzor zavolá, že mu firma stagnuje, a my budeme nahraní," upozorňuje Toman.

Velmi zvláštní bylo samotné přihlášení do Ligy mistrů, klub ho totiž málem prošvihl. "Předběžnou přihlášku za nás odeslal svaz, protože jsme ani pořádně nevěděli, kdy se má odevzdat," vysvětloval nevšední situaci Toman.

Oficiální přihlášení do soutěže pak proběhne až na začátku června. "Do té doby se rozhodneme, zda do toho půjdeme. Záleží skutečně jen na finančním zajištění," vysvětluje Toman.

Podle něj je mezi předběžným přihlášením a tím oficiálním velký rozdíl. "Do toho předběžného se nahrne spousta týmů, protože doufají, že v následujících týdnech se jim podaří sehnat finance. Ti, kterým se to nepovede, svou přihlášku včas stáhnou. Stává se to hodně často. Zda budeme jedním z těchto případů ukáže následujících čtrnáct dní."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze