Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zahajuje první český sportovní kanál

3 2000
P r a h a - Exkluzivní sportovní přenosy na placeném televizním kanále - tak představila nizozemská společnost UPC první českou sportovní stanici Sport 1. Předplatitelé budou mít možnost za necelých tři sta korun měsíčně sledovat přímé přenosy ze špičkových zahraničních fotbalových lig, evropských pohárů, kvalifikace MS, hokejové NHL, motorismu, boxu, basketbalu, házené i tenisu. Z domácích soutěží pak přímé přenosy nejvyšší fotbalové i hokejové ligy. "Chceme divákovi nabídnout kompletní sportovní servis, v kvalitě u nás dosud nepoznané," uvedl ředitel nové televize Václav Kvasnička.

Sport 1bude šířen v kabelové síti společností UPC Česká republika, Kabel Net a Dattelkabel a také, digitálním satelitním vysíláním UPC Direct. Zájemci o satelitní příjem složí vratnou zálohu na pronájem přijímacího zařízení a parabolické antény ve výši 2000 Kč, zaplatí aktivační poplatek 500 korun a konečně měsíční paušál. Ten sice stojí přijatelných 298,- Kč za měsíc, ale nedá se koupit samostatně. Sledování stanice Sport 1 je podmíněno koupí všeobecné programové nabídky "Rodina" za cenu 462,- Kč. Sportovní fanoušek tak bude muset zaplatit celkem 760,- Kč za měsíc.

Přenosy z domácí nejvyšší fotbalové i hokejové ligy bude Sport 1 vysílat zároveň s největšími tuzemskými televizními stanicemi ČT a Novou. Pro fotbal i pro hokej přitom platí že tzv. "právo výběru" prvního tj. nejpřitažlivějšího zápasu mají oba konkurenti Sportu 1. "Prozatím je těžké usilovat o exkluzivitu v takové prestižní soutěži jako je první fotbalová liga, nikdo nás nezná. Do budoucna, ale nevylučujeme se by se obě soutěže mohly zcela přesunou na náš kanál," řekl zástupce společnosti UPC Direct Robert Kacovský. Ve fotbalové Lize mistrů Sport 1 nenabídne ani jeden zápas českého zástupce, finále nejprestižnější klubové soutěže na světě bude ale vysílat souběžně s Českou televizí.

Naopak nikde jinde než na novém placeném kanálu neuvidí sportovní fanoušci v Čechách například zápasy hokejové NHL, italské a španělské fotbalové ligy, profibox, basketbalovou Suproligu nebo třeba závody Grand Prix na ploché dráze. Sport 1, který zahajuje vysílání 6. října,  bude prozatím vysílat dvanáct hodin denně a podle představitelů společnosti UPC se obejde bez reklam.

Programová nabídka TV Sport 1 v sobotu 7. října:

12:00 Lední hokej. Repríza hokejového zápasu Kladno - Sparta.
14:30 Liga mistrů, UEFA - souhrn. Zpravodajství o průběhu evropských fotbalových soutěží.
16:30 Supercross z Anaheimu, Kalifornie - záznam.
18.00 Oficiální zahájení vysílání, repríza z předchozího dne.
19:00 Kvalifikace fotbalového MS. Záznam utkání Anglie - Německo.
20:40 Kvalifikace fotbalového MS. Přímý přenos zápasu Rumunsko - Itálie.
23:00 Hokejová NHL - Power week. Nejzajímavější momenty, góly, profily, rozhovory.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze