Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Záhada jedné sportovní sázky

15 2006
Praha - Bylo to, jako kdyby ty sázenky vyplnila "jedna ruka": stejné zápasy ve stejném pořadí a podobné částky. Jejich počet šel však do desítek a sázkaři je podali v různých městech. Navíc šlo i o hokejová utkání, která vyhráli překvapivě outsideři. Na podané tikety tak bylo možné vyhrát víc než milion korun.

Právě tak zdůvodňuje sázková kancelář Tipsport rozhodnutí zadržet desítkám sázkařů výhry. "Neříkáme, že nakonec výhry nevyplatíme. Chceme ale celou věc prošetřit. Vypadá to, že zápasy, na které si tolik lidí ve stejný čas vsadilo, byly zmanipulované," řekl včera mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

"Potvrdila to i naše prověrka. Její závěry jsme předali příslušným státním institucím. Víc o tom říct nemohu," dodal.

Netradiční okolnosti utkání mezi klubem HC Kometa Brno a Horácká Slavia Třebíč popsala už v únoru MF DNES. Právě ten souboj patřil k zápasům, na který si desítky sázkařů vsadily a správně tipovaly, že nezvítězí favorit z moravské metropole, ale outsider z Třebíče.

Zápas měl zajímavý průběh. Třebíč bojovala o záchranu a všechny branky dala ve druhé třetině. Při prvním gólu dokonce útočník Josef Lukáč překvapil brněnského brankáře Pavla Maláče střelou přes celé hřiště.

Náhoda, nebo korupce? Zajímavé věci se však děly ještě před zápasem. Vysoký kurz v případě výhry Třebíče vypsaly všechny sázkové kanceláře. A všechny zároveň zjistily, že si na Třebíč rozhodlo vsadit neobvykle vysoké množství lidí.

Společnost Chance proto snížila kurz z 2,4 na 1,5. Fortuna raději nabídku úplně stáhla a ke stejnému kroku se nakonec rozhodl i Tipsport.

"Neudělali jsme to ale včas," připustil Ježek. Odmítnutí sázkaři trvají na vyplacení výher a na jejich straně stojí i ministerstvo financí.

"Tipsport nemá důvod sázky nevyplatit. Jestli tak neučiní, podáme trestní oznámení," řekl advokát Ivan Čejka, který sázkaře zastupuje. Policie se však možná kauzou začne zabývat dřív, než se na ni obrátí sázkaři.

"Zatím to nešetříme. Jestli je tam ale podezření z korupce a zmanipulování zápasů, možná to šetřit začneme," řekla Jaroslava Vodičková, mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality.

Autoři:


Témata: Korupce, Tipsport
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze