Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Žádné úlevy. Tenistky po náročném přesunu autem v Římě poprvé trénovaly

Lucie Hradecká, Lucie Šafářová a Petra Kvitová po tréninku v Římě | foto: Facebook Czech Fed Cup Team

19 2010
Na hotel se po čtrnáctihodinovém trmácení autem a 1308 kilometrech dostaly až po půlnoci, přesto se už v devět ráno hlásily na snídani. A poté rovnou na první trénink. Náročné cestování z Prahy do Říma zvládly české fedcupové reprezentantky bez problémů. "Měly jsme v autě dobrou společnost a byla i sranda," usmívala se po tréninku Petra Kvitová.

Dva mikrobusy, celkem devět pasažérů, čtrnáct hodin jízdy, dvě přestávky. Česká výprava dorazila do Říma, dějiště víkendového semifinále Světové skupiny Fed Cupu.

"Cesta byla až překvapivě dobrá. V autech bylo hodně místa," zhodnotil cestu nehrající kapitán Petr Pála v telefonickém rozhovoru pro iDNES.cz.

V řízení se vystřídali až na tenistky všichni pasažéři. "Nechali jsme to zkušenějším," řekla Lucie Hradecká na Facebooku českého fedcupového týmu.

České tenistky Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Lucie Hradecká se rozcvičují před tréninkem v ŘíměPetr Pála a Petra Kvitová trénují v areálu Foro Italico v Římě před semifinále Fed Cupu

České tenistky na prvním tréninku v areálu Foro Italico v Římě

Na samotných aktérkách víkendového duelu nebyla znát žádná stopa po únavě. Trio Lucie Šafářová, Lucie Hradecká a Petra Kvitová se dopoledne připravovalo v areálu Foro Italico podle plánu.

Na kurtu strávily tenistky hodinu a půl. "Čekali jsme, že budou po té cestě rozlámané, ale na tréninku byly v pohodě," pochválil své svěřenkyně Pála.

I samy hráčky se po tréninku cítily fit.

"Bylo to dobrý. Byly jsme nadšené, že už jsme tady," řekla Lucie Šafářová. Přiznala, že naposledy takhle daleko cestovala ještě jako juniorka. "Už je to pár let," smála se česká jednička.

České tenistky Lucie Šafářová, Petra Kvitová, Lucie Hradecká a kapitán Petr Pála před odjezdem k semifinále Fed Cupu do Říma

Lucie Šafářová, Petra Kvitová, Lucie Hradecká a Petr Pála před odjezdem

Tenistka Petra Kvitová před odjezdem k semifinále Fed Cupu do Říma

Petra Kvitová

Zatímco úvodní trénink si tenistky užívaly v příjemném slunečném počasí, odpoledne se v Římě rozpršelo. "Nebude to nic vážného. Jen krátká bouřka," řekl Pála. "Zítra už nás čeká dvoufázový trénink, chceme toho odtrénovat co nejvíc."

Volné pondělní odpoledne pak tenistky využily k nákupům, večer je totiž čeká slavnostní banket. "Takže musíme vyrazit někam nakoupit něco, aby nám to slušelo," poznamenala Šafářová.

Italskou antuku si tenistky zatím pochvalují. "Je zatím dobrá. Ale myslíme, že bude pomalejší," myslí si Petra Kvitová. "Kurt je u lajn ještě trošku křivější," všiml si Pála, který zatím stále čeká na Květu Peschkeovou.

Deblová specialistka by měla být v dějišti zápasu nejpozději v úterý večer. "Vyčkáváme. Stále je totiž naděje, že přiletí z Berlína letadlem," připomněl Pála problémy s leteckou dopravou v souvislosti s erupcí islandské sopky. "V opačném případě pro ni pošleme auto."

Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Lucie Hradecká při cestě tenistek na Fed Cup do Říma

Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Lucie Hradecká při cestě tenistek na Fed Cup do Říma

Obhájkyně trofeje Italky povede do bojů Flavia Pennettaová, momentálně 15. tenistka světa. Její spoluhráčky Schiavoneová a Vinciová navíc v neděli ovládly antukový turnaj v Barceloně. "Určitě mají výbornou formu," dodala Kvitová.Najdete na iDNES.czmobilní verze