Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Začne hlasování o Krále bílé stopy, favority jsou medailisté z Vancouveru

Lukáš Bauer stojí na stupních vítězů s bronzovou medailí po závodě na 15 km volnou technikou. (15. února 2010) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

9 2010
Olympijští medailisté z Vancouveru jsou favority dalšího ročníku tradiční lyžařské ankety Král bílé stopy. Nejlepšího lyžaře pošesté za sebou zvolí veřejnost, která může v sobotu 10. dubna začít posílat hlasy přes internet a za pomoci SMS zpráv.

Hlasování skončí 10. května a o čtyři dny později se v pražském Paláci Žofín uskuteční slavnostní galavečer s korunovací vítěze.

O Krále bílé stopy se ucházejí hlavně bronzový medailista z volné patnáctky a člen bronzové štafety běžec na lyžích Lukáš Bauer a Šárka Záhrobská, která získala kov stejné hodnoty ve slalomu. Do pořadí ale může zasáhnout zmíněná štafeta, která ve složení Bauer, Martin Koukal, Martin Jakš a Jiří Magál získala nečekané třetí místo.

Rekordmankou posledních ročníků ankety je bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, která si odnesla celkem sedm vítězství. Předloni vládl lyžařům suverénně Bauer, loni ho na trůnu vystřídala Záhrobská.

Vedle hlavní kategorie zvolí odborná porota nejlepší jednotlivce ve všech disciplínách - nejlepší akrobat, sjezdař, běžec, lyžař na trávě, sdruženář, skokan, snowboardista - a také juniora a trenéra roku.

Anketu Král bílé stopy o nejlepšího českého lyžaře pořádá Svaz lyžařů České republiky (SLČR) s malými přestávkami od roku 1973. Tehdy zvítězil skokan na lyžích Rudolf Höhnl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze