Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Začíná boj o titul vicemistra v rallye

24 2003
Příbram - Srpnová Barum Rallye určila Václava Pecha českým mistrem v automobilových soutěžích. Teď je na řadě bitva o stříbro. Ta začíná o víkendu při Rallye Příbram. Kandidátů je více. Zatím je druhý v tabulce šampionátu Roman Kresta. Jenže ten se už v českém mistrovství letos neobjeví, a proto bodové konto nezvýší stejně jako Pech. Oba plánují starty v zahraničí. Ke stříbru má proto nejblíže Karel Trněný, ale ve hře je ještě další trio jezdců. Jasněji bude v neděli odpoledne, kdy příbramská soutěž končí.

Příbramská rallye, která má na programu jubilejní 25. ročník a je předposledním podnikem tuzemského mistrovského seriálu, bude bez Václava Pecha a Romana Kresty. Kvůli tomu nemá jednoznačného favorita.

Předchozí klání se totiž odehrávala ve znamení souboje Pech - Kresta. Pořadatelé podniku to ale nepovažují za sportovní újmu. "Ba naopak. Věříme, že to soutěži přidá na dramatičnosti," prohlásil v rozhovoru pro ČTK tiskový mluvčí příbramské rallye Vratislav Měchura.

Karel Trněný startující v barvách stáje OMV s vozem Škoda Octavia WRC si je dobře vědom toho, že začíná souboj o celkové druhé místo v českém šampionátu. Z kandidátů na titul vicemistra, když nepočítáme Krestu, si stojí zatím nejlépe.

"Nemám z toho ale žádné nervy. Na to netrpím. Pojedeme podle toho, jak se v sobotu a v neděli probudíme. Bodové rozdíly jsou tak malé, že se nedá nijak spekulovat o tom, jak dojet. Hlavní ale bude být v cíli na bodovaném místě," prohlásil Karel Trněný.

Ten se rozhodně nepovažuje za favorita Rallye Příbram. Tvrdí, že tím je především Jan Kopecký (Škoda Octavia WRC) startující s podporou továrního týmu Škoda Motorsport.

"Bude mít velkou výhodu. Jeho navigátor Filip Schovánek spolupracoval s příbramskými pořadateli na výběru tratí rychlostních zkoušek, a proto je dokonale zná," řekl Trněný. "Pak je druhá skupina možných vítězů - bratři Vojtěchové, Triner a počítám do ní i sebe."

Trněnému ale ještě před startem ubyl jeden z konkurentů. V Příbrami nebude ze zdravotních důvodů startovat Pavel Valoušek, který už nejel ani zlínskou Barum Rallye.
 
Pořadatelům se přihlásilo celkem 95 posádek, ze kterých deset disponuje vozy specifikace WRC. Připraveno je celkem čtrnáct rychlostních zkoušek ve dvou etapách. Sobotní část s deseti měřenými úseky startuje v 11 hodin v Příbrami a končí až ve 23.25 hodin, takže jezdce čekají čtyři noční erzety. "Některé posádky si stěžovaly, že se u nás už nejezdí v noci, tak jsme se jim snažili vyjít vstříc," usmíval se Měchura.

Nedělní etapa se čtyřmi zkouškami startuje v 7 hodin ráno a vítěz příbramské rallye bude znám v neděli po třinácté hodině.

Stav šampionátu: 1. Pech 129 bodů, 2. Kresta 60, 3. Trněný 58, 4. Valoušek 48, 5. Béreš 47, 6. Trojan 46.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze