Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Žáci zbraslavské golfové akademie mají nové „soupeře“ - své učitele

Prezentace golfové akademie Alexe Čejky na Zbraslavi. | foto: Martin Kabát

24 2010
Ve stále ještě nedůvěřivé až odmítavé atmosféře, jakou český golf překonává mezi širší veřejností, měli na Zbraslavi štěstí. Nebo mu šli naproti? Nakonec je to jedno; důležité je, že ambiciózní projekt mládežnické akademie v mladém golfovém areálu už nabral vysoké obrátky. Letos by měla sdružovat minimálně 150 dětí.

Číslo signalizuje, že nepůjde o výběrový klub, nebo že umístit sem potomky by si mohli dovolit jen zámožní rodiče. Vedení Prague City Golf Clubu deklaruje otevřenost a vstřícnost.

Svým jménem akademii zaštítil Alex Čejka. Německý profesionál zbraslavskou osmnáctku designoval a dvakrát do roka by se sem chtěl podívat a nějaký čas strávit s dětmi a mládežníky.

Spolužačka Spilková

Významným momentem je, že projekt získal podporu dvou škol - Gymnázia Oty Pavla v Radotíně a základní školy v Lipencích. Úzká vazba na školy je jednou z cest, jak chce Česká golfová federace dosáhnout naplnění své vize zdvojnásobit počet registrovaných golfistů v republice na 100 tisíc.

Zkušenosti některých klubů ukazují, že návrhy na spolupráci ve školách narážejí na předsudky. "Mě nebylo potřeba přesvědčovat," usmívá se ředitelka lipenecké školy Zdena Masnerová. "Mám ráda nové věci a toto je přece další příležitost sportovního vyžití našich dětí. Pro školu je to něco navíc, co může nabídnout."

Klára Spilková, tvář golfové akademie na Zbraslavi.

Radotínské gymnázium bude mít od příštího školního roku výjimečnou studentku. Klára Spilková je už v patnácti letech jednou z nejlepších evropských amatérských golfistek. "Moc se těším, že tady budu trénovat," těší se na spolupráci s akademií dívka, která ovšem nepřeruší spolupráci s osobním trenérem Pavlem Ničem starším.

Ředitelka Jana Hrkalová vysvětluje, jak ze spolupráci bude těžit její střední škola: "Klub umožnil všem žákům poznat, co je golf. Domluvili jsme se na výhodných podmínkách i pro profesory, polovina sboru se na jaře začne učit. Žádnou averzi jsme překonávat nemuseli."

Vlastní internát

Kdo by chtěl, aby jeho dítě Alex Čejka Golf Academy navštěvovalo, dostane možnost přemístit ho na školu do Lipenců, ale podmínka to není, projekt je otevřený všem.

Tomáš Slavíček, prezident golfové akademie na Zbraslavi.

Šéf střediska Tomáš Slavíček vidí dokonce dál. "Do roku 2015 bychom chtěli otevřít vlastní internátní školu. Je tady sto postelí, podmínky jsou ideální," rozmáchl rukama v hlavní budově zbraslavského areálu.

Petr Štrougal, hlavní trenér golfové akademie na Zbraslavi.Vedoucím akademie, která bude mít originální společnou metodiku, se stal známý profesionál Petr Štrougal. Zatím má v týmu dva trenéry PGA a několik cvičitelů. "Povolíme dětem takovou malou zelenou kartu na naše hřiště," doložil, že nechce postavit trénink pouze na "rohožkovém drilu".Najdete na iDNES.czmobilní verze