Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zachraňte tenis! vyzývá Agassi

11 2003
Houston, Praha - Tenisové koloseum v Houstonu, vybudované za deset milionů dolarů, září novotou. Andre Agassi na ně pomalu, až nábožně našlapuje. „Každý kurt má svoji vlastní osobnost a duši. Nejdřív ji musíte poznat,“ říká. Stadion hostí tento týden Turnaj mistrů. Agassi se vrací na scénu. Naposledy hrál semifinále US Open, tehdy podlehl Ferrerovi.

Pak až v noci na dnešek. V Houstonu měřil síly se Švýcarem Federerem. Mezitím? Byl vzorným otcem rodiny, do které přibyla dcera Jaz Elle. Teprve po čtyřtýdenním úsilí zveřejnil německý deník Bild její první snímek.

Jaz, až po hlavu zachumlaná dece, spala v nákupním vozíku. Za ním kráčeli Agassi s manželkou Steffi Grafovou, kolem pobíhal jejich dvouletý syn Jaden Gil. Dokonalá idyla. „Normální rodinka na nákupech v Las Vegas. Vypadají přešťastně,“ napsal Bild ke snímku.

Celý minulý týden Agassi strávil v Houstonu. „Schválně jsem přijel dřív. Abych v klidu potrénoval - a konečně se vyspal,“ smál se. Dost bylo probdělých nocí u plačící Jaz.
Když znovu vystoupil na veřejnosti, bil zároveň na poplach.

Tenisu klesá ledovanost, hrozí mu pád. Potřebuje spasitele. Nebo spíš komisaře, jenž by sjednotil rozhádané strany, nabádal Agassi. „Je absurdní mít tolik organizací, které často hovoří odlišnou řečí a stojí jedna proti druhé,“ tvrdil.

Spleť zájmů ATP, WTA a ITF prý tenis zabíjí. „Musíme ho prodávat jako jeden velký balík.“ Ovšem to je práce pro jiné. On zůstává i ve třiatřiceti stále hráčem. potřinácté na Masters. A třináct poté, co ve finále ročníku 1990 porazil Edberga, usiluje o druhý titul. „Ne, nejsem pověrčivý,“ ujistil.

Za svoji kariéru vyhrál 58 turnajů. Stejný počet jako sedm dalších účastníků turnaje dohromady.

„Teprve až se vzbudím a nedokážu si ráno zavázat tkaničky, nastane čas odejít. A taky... Až zjistím, že neumím vítězit. Houston je zkouška ohněm. V cestě mi stojí ti nejlepší na světě.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze