Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Začala hlavní soutěž 5. ročníku turnaje IPB Czech Indoor

18 1998
- Na 5. ročník turnaje IPB Czech Indoor, který dnes začal v Ostravě, se sjelo dvaatřicet tenistů, z nichž sedm figuruje v první světové dvacítce.
Organizátorům 5. ročníku IPB Czech Indoor, který v ostravském Paláci kultury a sportu začal v sobotu kvalifikací a dnes pokračuje hlavní soutěží, se podařilo dát dohromady skutečně nevídanou tenisovou konkurenci. Dvaatřicet hráčů, jimž vévodí jména Agassi, Becker, Korda, Kučera, Ivaniševič, Kafelnikov, Philippoussis a Enqvist, se utká o celkovou dotaci jeden milion dolarů. Ještě nikdy se na českém území nesešlo sedm tenistů z první světové dvacítky najednou.
"Je možné, že tak kvalitní obsazení se už nikdy nepovede připravit", prohlásil v pátek ředitel soutěže Peter Kovarčík. "Mám husí kůži z toho, jestli úroveň stoupne i příští rok." Vyčíslí-li se hodnota hráčů - kteří si na startovném rozdělí další milion dolarů - jejich výdělkem, pak do Ostarvy přijede pět z deseti nejbohatších tenistů současnosti.

Losování proběhlo v neděli, dnes ve 14 hodin rozehráli hlavní soutěž dvouhry v pátém ročníku turnaje sedmý nasazený Švéd Thomas Enqvist s Nizozemcem Paulem Haarhuisem. Na vedlejším druhém dvorci zároveň nastoupili Francouz Guillaume Raoux se Švédem Mikaelem Tillströmem. Nejvýše nasazený Petr Korda, letošní vítěz Australian Open, se také objeví na dvorci hned první den - v prvním kole se střetne s Rusem Maratem Safinem ve třetím utkání na dvorci číslo jedna. Startovací časy úvodního kola dvou největších hvězd už ředitel také rozdělil. Američan Agassi má poprvé hrát ve středu od sedmnácti hodin, Němec Becker ve stejnou dobu o den dřív. "Jen doufám, že los oba nesvede dohromady hned v prvním kole, což se klidně může stát", dodal Kovarčík. Andre Agassi, jako 6. hráč ATP, bude druhý nasazený za světovou pětkou Petrem Kordou, ale Boris Becker nemá se svým 66. místem na ATP na nasazení nárok. Osmičku nasazených totiž uzavírá Švéd Johansson, ve světovém žebříčku 21.

Kompletní program turnaje je dostupný na internetové adrese "http://www.ami.cz/ipbczechindoor/prog.html", aktuální výsledky utkání pak na adrese "http://www.ami.cz/ipbczechindoor/ASP/vysl.asp".

Andre Agassi.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze