Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Začal jsem zmatkovat jak blbec, říkal postupující výškař Bába

Jaroslav Bába je na ME ve finále. V kvalifikaci skočil 226 cm. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

27 2010
Barcelona (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Očekával, že na postup do finále nebude nutné přeskočit limit 229 centimetrů. "A vidíte, jak jsem říkal: 226 všem stačilo," povídal výškař Jaroslav Bába. Do finále evropského šampionátu v Barceloně pronikl i s bolavým lýtkem z 5. místa.

Obával jste se, jak budete se zraněním skákat. Takže to nakonec šlo?
Při rozcvičování jsem myslel, že neskočím ani základní výšku. Až pak jsem se do toho trochu dostal. Ta noha mě bolí pořád, ale otupil jsem to práškem na bolest a docela to šlo. Noha bolela, ale mohl jsem se do toho opřít a odrazit se. Na 223 jsem se nějak zakřečoval, začal jsem zmatkovat jak blbec, ale naštěstí se to všechno povedlo.

Už tušíte, o jaké zranění přesně jde?
Zjistili jsme, že to není zranění. Je to štípanec, zanítil se a mám oteklé lýtko. Bolí to při každém nárazu. Věřím, že ve čtvrtek to bude zase o hodně lepší. Nikdo neví, co mě štíplo. Ale antibioitka brát nechci, už jsem je bral před republikou. Možná, že mám rozhozenou i imunitu. Asi bych se měl nechat trochu projet doktorama.

Co říkáte soupeřům?
Neviděl jsem Uchova, ale bude dobrej. Všichni jsou nabití, i Dmitrik skočil dobře, i Thornblad bude hodně kousat. Bude to otevřené.

Před finále budete už v hlavě klidnější?
Hlavně doufám, že mě přestane bolet ta noha, že se to zklidní a nerozjede se to víc.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze