Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zabalit kufr a zase vybalit. Tak postupoval Koukal do semifinále

Petr Koukal | foto: Michal Šula, MF DNES

9 2010
Hořovický badmintonista Petr Koukal zaznamenal na turnaji Gold Grand Prix v německém Saarbrückenu životní úspěch. Postupně vyřadil několik favoritů a vypadl až s kamarádem z Dánska v boji o finále.

Na světovém turnaji v německém Saarbrückenu dosáhl badmintonista Petr Koukal historického úspěchu, dostal se do semifinále. Jeho dosavadní maximum přitom byla účast mezi nejlepší šestnáctkou.

"Je to největší úspěch českého badmintonu," říká úspěšný hráč z Hořovic na Berounsku.

Na jednom z nejlepším světových turnajů Bitburger cupu jste skončil mezi nejlepšími čtyřmi hráči. Byl jste velkým překvapením pro soupeře?
Asi malým překvapením ano, ale určitě se o mně nebavila celá hala. Soupeřimě znají, vědí, že už se delší dobu držím na dosah světové špičky.

Jak vysoko se staví Bitburger cup v celosvětovém turnajovém měřítku?
Není to úplně ten top turnaj. V tenise by nebyl považován za grandslam, ale daleko by za ním nezaostával. Má svou kvalitu a prestiž.

Prý jste si musel kvůli neustálému postupování turnajem prodlužovat denně hotel.
To je pravda. Z hotelu jsem odjel sbalený už na zápas prvního kola. I když jsem věřil, že postoupím, nechtěl jsem pokoušet osud. Další zápasy jsem tenhle rituál dodržoval, vždy jsem se z hotelu odhlásil a jel na zápas se všemi sbalenými věcmi.

Nekoukali na vás v recepci jako na blázna?
To víte, že se smáli. Po pár kolech se ptali, když už ten turnaj skončí.
Zajímali se ale i o mé výsledky a to bylo fajn.

Co jste udělal špatně před semifinálovým zápasem, neporušil jste rituál a neurazil osud?
Ne ne, opět jsem tam jel se sbalenými věci. (chvíli přemýšlí) I když je pravda, že jsem se už viděl zpátky na pokoji, vážně jsem si věřil. Ani s lidmi v hotelu jsem se úplně nerozloučil. Možná na té pověrčivosti něco bude.

V semifinálovém zápase jste prohrál se svým velkým kamarádem, Dánem Hansem Kristianem Vittinghusem. Byl to hodně pikantní souboj?
Nejen, že je to můj nejlepší kamarád na profesionálním okruhu, ale navíc jsme oba hráli o svůj největší životní úspěch. Věřil jsem si, protože jsem ho už párkrát porazil, ale bohužel tentokrát jsem na něj neměl.

Jaké jsou vůbec vztahy mezi badmintonisty? Je tam podobná nevraživost jako často mezi vrcholnými tenisty?
Občas mám pocit, že je to hodně podobné. Skutečně tam panuje drsná rivalita. Ovšem najdou se i velká přátelství, protože ty týmy často cestují na turnaje společně. O to je ale těžší se mezi ně dostat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze