Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Za zraněného Brhela pojede Rymel

22 2006
Praha - První plochodrážní Grand Prix v kariéře pojede Adrian Rymel. Představí se v sobotu 26. srpna na Markétě, kde nahradí zraněného Bohumila Brhela. Ten původně dostal divokou kartu, jenže před týdnem v ruské lize vážně havaroval a nadvakrát si zlomil nohu. Ve hře byli ještě junior Luboš Tomíček, jenž však není zcela fit, a Zdeněk Simota. Ten je z formy.

"Dostal přednost, protože z těch, co nám z reprezentace zbyli, má nejlepší formu," zdůvodnil rozhodnutí Svazu ploché dráhy Petr Ondrašík, konferenci ředitel Grand Prix.

České plochodrážníky v letošní sezoně kosí zranění. Nejprve v zimě v Argentině vážně havaroval Antonín Šváb a byl dokonce několik dní v bezvědomí.

Těžce se zranil i Aleš Dryml, který byl rovněž v kritickém stavu a stále nezávodí, stejně jako jeho bratr Lukáš. Minulý týden dokonal nejhorší sezonu v historii české ploché dráhy Brhel a jeho otevřená zlomenina stehenní kosti.

"V poslední době se nám do závodění vnesla nejen větší agresivita, ale spíš už zákeřnost," uvedl Ondrašík a vypracoval návrh větších trestů pro hříšníky. Ten hodlá přednést na zasedání mezinárodní federace.

"Chci, aby se zpřísnily tresty pro viníky pádů. Navrhuji, aby byli takoví jezdci vyloučeni z celého závodu, nikoli jen z jízdy. A pro ty, co způsobí zranění, aby platil zákaz závodění aspoň na dva týdny," řekl.

Pro Brhela měl být pražský závod poslední Grand Prix. Jedenačtyřicetiletý jezdec si však v ruském Balakovu přivodil otevřenou zlomeninu stehenní kosti a zlomil si i holenní kost. Tím pro něj skončila celá sezona.

"Mrzí mě to, chtěl jsem udělat na závěr kariéry co nejlepší výsledek," vzkázal Brhel z nemocnice v Motole, kde byl operován. Jeho náhradník Rymel by podle Ondrašíkových slov rád skončil do poloviny startovního pole.

To bude v desátém ročníku Grand Prix České republiky, osmém dílu mistrovství světa, velmi kvalitní. Na Markétě pojede kompletní světová špička a Australan Jason Crump si může v Praze zajistit titul. Nyní má náskok 61 bodů, k celkovému prvnímu místu mu stačí dojet na čtvrté pozici.

Stadion na Markétě prošel rekonstrukcí - zrenovoval se povrch dráhy, instalovaly se nové bariéry a vylepšilo odhlučnění. Dráha má větší klopení a měla by podle Ondrašíka být rychlejší. "Proto očekáváme rekord dráhy," řekl ředitel závodu, který nabídne i bohatý doprovodný program.

Jeho součástí bude spanilá jízda motocyklů Prahou v den závodu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze