Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Za úklid zadarmo na hokejové MS

3 2000
L i m a, B u k u r e š ť, P e t r o h r a d - Petrohradský magistrát nabídl občanům města desítky tisíc volných lístků na zápasy hokejového mistrovství světa jako odměnu za to, že před šampionátem a v jeho průběhu pomohou při úklidu města. "Starosta Petrohradu Vladimir Jakovlev slíbil, že každému, kdo se alespoň jeden den zúčastní jako dobrovolník úklidových prací, město za odměnu věnuje lístek na jeden zápas mistrovství světa," prohlásil dnes nejmenovaný člen petrohradského zastupitelstva.

Magistrát má k dispozici více než 103.000 volných lístků na zápasy prvního kola šampionátu, které bude rozehráno 29. dubna. S podobným modelem odměňování přišel moskevský magistrát, který v roce 1980 slíbil dobrovolníkům pomáhajícím se stavbou olympijské vesničky, že se po skončení her mohou do bytů nastěhovat.

Pořadatel na fotbale byl usmrcen světlicí

Sedmnáctiletý pořadatel zemřel při nedělním fotbalovém zápasu v peruánské metropoli Limě poté, co jej jeden z fanoušků zasáhl světlicí do obličeje. Ze záznamu peruánské televize vyšlo najevo, že světlice byla odpálena z hlediště na opačné straně stadiónu a prolétla nad hřištěm. Policie se zatím odmítá k případu vyjádřit.

Rumunský kanonýr Hagi plánuje odchod do USA

Rumunský fotbalista Gheorghe Hagi plánuje, že po mistrovství Evropy odejde hrát do Spojených států amerických. Bývalý kanonýr Realu Madrid a Barcelony, který byl loni v prosinci ve své vlasti zvolen fotbalistou století, je do konce června smluvně vázán v Galatasarayi Istanbul. "Buď se vrátím domů, nebo odejdu hrát do Spojených států," nechal se slyšet Hagi. Dodal, že po mistrovství Evropy zřejmě skončí s reprezentací. Zkušený záložník prý obdržel nabídky od klubů New York-New Jersey MetroStars a Chicago Fire, v němž působí i český fotbalista Luboš Kubík.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze