EMOCE. Petra Kvitová byla v souboji se Světlanou Kuzněcovovou mimořádně

EMOCE. Petra Kvitová byla v souboji se Světlanou Kuzněcovovou mimořádně emotivní. | foto: Reuters

Za stavu 0:3 jsem nevěřila, že vyhraju, přiznala bojovnice Kvitová

• 13
Moskva (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Když ve třetím setu úvodní nedělní dvouhry prohrávala 0:3, předvedla na kurtu několik nervózních gest, raketou bouchla o zem. "Nevěřila jsem, že to otočím," přiznala Petra Kvitová. Vítězstvím nad Kuzněcovovou poslala ve finále Fed Cupu v Moskvě český tým do vedení 2:1 a udržela stoprocentní halovou bilanci v roce 2011.

Jednadvacetkrát nastoupila v hale k zápasu - a neprohrála ani jeden. Šest z těchto duelů odehrála ve Fed Cupu, navíc na půdě soupeřek.

Jak se dá zhodnotit duel proti Kuzněcovové?
Nevím. Překvapilo mě, jak dobře Světlana hrála. Chtěla jsem ji hnát, jenže hnala jsem sama sebe. Když jsem dala lajnu, hnala mě na druhou stranu. Ráda si otevírala kurt do boků, to bylo hodně nepříjemné. Na začátku se skvěle pohybovala, výborně returnovala a já dělala moc chyb. Servis mi nešel, teprve ve druhém setu jsem ho vylepšila.

V prvním setu jste si čtyřikrát ztratila podání. Byl servis rozhodujícím momentem úvodu zápasu?
Určitě. Nepomáhala jsem si ním jako proti Kirilenkové. Kuzněcovová dobře returnovala a já měla v hlavě, že mi to vždycky přiletí zpátky a snažila jsem se riskovat. Od druhého setu jsem se dostávala víc do hry díky výměnám.

Před rozhodujícím třetím setem si Kuzněcovová vybrala pauzu na toaletu, která ale byla nezvykle dlouhá. Vyvedla vás z rytmu?
Taky se mi to zdálo hrozně dlouhé. Čekala jsem, až se Světlana vrátí. Přišla vyburcovaná, nekazila, na chvíli jsem zaostala. I proto jsem prohrávala 0:3, ale nechci to svádět na přestávku.

Ale byl to zlomový moment zápasu.
Kapitán mi při pauze řekl, že je to jenom jeden brejk, ať jdu do toho. Naštěstí jsem pak zvládla pár důležitých míčů a zase získala sebedůvěru.

Jak náročný zápas to pro vás byl?
Jeden z nejtěžších v kariéře. Hodně jsem se nadřela, jsem úplně hotová. Poslední zápas v sezoně, ve finále Fed Cupu, potřebovali jsme bod. Psychicky to fakt nebylo jednoduché.

Pomohla vám podpora početné skupiny českých fanoušků?
Jsem ráda, že tolik Čechů nás přišlo podpořit. I za stavu 0:3 mě burcovali a hnali dopředu. Byl to důležitý faktor.

Máte za sebou poslední letošní dvouhru. Troufala byste si na čtyřhru v závěru tohoto finále?
Kdyby mě do něj kapitán poslal, asi bych neremcala. Ale nemyslím si to. Tohle byl hodně těžký zápas a vy víte, že debla moc neumím.