Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Za půl milionu nebo za pár drobných - vypíchnout je nutné!

Golfové vypichovátko. | foto: Martin Kabát

23 2009
Ten rozhovor by negolfista patrně nepochopil. "Neboj. Teď jsem si objednal nožík pět v jednom. Budu mít svoje," říkal mi nedávno cestou na dobytý green kamarád ve flightu. To když jsem ho upozorňoval, že tady se místa po dopadu balonu po zdařilé přihrávce opravdu vypichují.

Narážku jsem ihned pochopil a tasil z kapsy svůj stříbrný klenot. "Zkus to tímhle." Zálibně na něj popatřil pohledem. "Je to Scotty Cameron," ujistil jsem ho o pravosti téhle hračky. A dodal: "Poslali mi ho z Austrálie." To abych dodal k lesku značky také punc světovosti.

Stejně jako se "pravý" muž zdobí třeba hodinkami, u golfisty se také najde dost doplňků, vzbuzujících marnivost. Může jich být sice nekonečná řada, téměř vždy však začínají od drobností. A co najít ve svém bagu menšího než právě vypichovátko...

Co se týče služby, k jaké je určeno, nezáleží na podobě. Někdo dává přednost důmyslným kombinacím, takže vypichovátko nosí na skládacím "švýcaráku" společně s otvírákem na lahve, párátkem a špendlíkem. Velká část hráčů sází na osvědčenou značku, a kdo chce být originální a zároveň je při penězích, může se stát majitelem rarity, jaká byla letos v létě vydražena za víc než půl milionu korun při turnaji Moravia Silesia Open v Čeladné.

Majitel za tenhle "pakatel" získal možnost vypíchnout příště svůj pitching mark pomůckou z bílého zlata osazenou 212 bílými a 130 hnědými démanty z dílny ALO Diamonds. Samozřejmě na hřiště ho brát nehodlá, zřizuje si doma soukromou sbírku golfových trofejí.

Zlaté golfové vypichovátko s diamanty.

"Snobárna," zavrčí ten, kdo nemá smysl pro drahé hračky, nebo nemá dost na to, aby za ně utrácel. "Spokojím se s tím svým. Za pět korun a z umělé hmoty." Jenže část toho "pakatele" dostali děti v zemích postižených přírodní katastrofou a část pacienti hospicu v Čerčanech!

Ovšem i kdo loví z kapsy vypichovátko, připevněné ke klíči na spajky, nesmí být terčem posměchu těch, kdož si potrpí na efekt. Důležité je zkrátka vypíchnout, jedno čím. Na důležitost této specificky golfové činnosti v rámci kapitoly golfové etikety nezapomene žádný autor instruktážních videí k golfové hře. A většinou se v nich používají vypichovátka zcela prostá.

Autoři: ,


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze