Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z volejbalové reprezentace vypadli před MS Jakub a Marek Novotní

Jakub Novotný si, podobně jako jmenovec Marek, na světovém šampionátu nezahraje. | foto: ČTK

28 2010
Univerzál Jakub Novotný a smečař Marek Novotný se stali "obětmi" prvního zužování kádru české reprezentace v přípravě na zářijové mistrovství světa v Itálii.

V kádru tak zůstalo 14 hráčů, z nichž trenér Jan Svoboda podle svazového webu kolem 8. září vybere dvanáct účastníků šampionátu.

V týmu jsou nahrávači Ticháček, Zapletal, libera Kryštof, Bence, univerzálové Štokr, David Konečný, smečaři Pláteník, Popelka, Hudeček, Hrazdíra, blokaři Holubec, Veselý, Sobotka a Petr Konečný.

V pondělí 30. srpna se mužstvo sejde na čtyřdenním soustředění v Nymburku, poté bude následovat herní příprava v Kralupech nad Vltavou. V jejím rámci sehrají reprezentanti tři zápasy s Tuniskem - 8. září v Odolena Vodě, 9. září v Benátkách nad Jizerou a 10. září opět v Odolena Vodě.

Závěrečnou přípravu absolvují volejbalisté o týden později ve Svitavách, kde je čeká poslední zápasový test před mistrovstvím světa s týmem Kanady. Šampionát začne 25. září, Svobodův výběr bude hrát v Turíně ve skupině E s Bulharskem, Čínou a Francií.Najdete na iDNES.czmobilní verze